SAVRŠENI IVICA ZUBAC: / Hrvatski centar odigrao utakmicu sezone, bez promašaja iz igre stigao do sjajnog učinka

U noći na petak u NBA ligi odigrane su dvije utakmice. Slijedi pauza za All-Star

16.2.2018.
8:10
Screenshot

Hrvatski centar Los Angeles Lakersa Ivica Zubac napokon je dočekao priliku i odmah ju iskoristio odigravši najbolju utakmicu sezone za svoj klub. Stigla je ona, ipak, u gostujućem porazu momčadi kod Minnesota Timberwolvesa, a bilo je 119-111.

U zaista skromnoj minutaži Zubac je u ovoj sezoni za Lakerse odigrao 17 utakmica i ubacio u njima ukupno 23 poena. Što može i za što je spreman dokazao je za manje od 20 minuta ogleda u Target Centru u kojem je briljirao iz igre (8-8) za učinak od 19 poena i jedanaest skokova. Samo je Julius Randle ubacio više za poraženu momčad, 23. U redovima Wolvesa trojica košarkaša išla su preko 20 koševa, najviše je pokazao Taj Gibson sa 28 uz sedam uhvaćenih lopti.

U drugoj utakmici dana briljantni učinci pojedinaca u momčadima Milwaukee Bucksa i Denver Nuggetsa. Nikola Jokić je stigao do triple-doublea učinkom od 30 poena, 15 skokova i 17 asistencija (osam izgubljenih lopti) u pobjedi 134-123 protiv domaćina za koje je Giannis Antetokounmpo imao 36 koševa, 11 skokova i 13 asistencija.