ŠARIĆ ODLIČAN U POBJEDI 76ERSA: / Šiši oduševio učinkom i dodavanjem preko cijelog terena, Bogdanović na visini zadatka

Dario Šarić odigrao je novu odličnu utakmicu

25.1.2018.
11:02
Screenshot/AFP

Hrvatski košarkaš Dario Šarić bio je sjajan u pobjedi Philadelphia 76ersa od 115-102 nad Chicago Bullsima, a u srazu Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Phoenix Sunsa Dragana Bendera sa 116-101 bolji su bili Pacersi. Šarić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, upisao je svoj osmi double double ove sezone sa 21 košem, deset skokova (šut iz igre 6/9, trice 4/5) te dvije asistencije i jednom ukradenom loptom. Šariću je ovo deveta utakmica u kojoj je prešao 20 koševa. Najučinkovitiji kod Philadelphije bio je Joel Embiid koji je ubacio 22 koša, dok je svestran bio Ben Simmons sa 19 koševa, 17 skokova i 14 asistencija. Chicago su predvodili Bobby Portis sa 22 i Zach LaVine sa 21 košem.

Nakon ove pobjede Philadelphia (23-21) nalazi se na sedmom mjestu u istočnoj konferenciji, dok su Bullsi (18-30) 13.

Bogdanović ubacio 17, Bender bez koša

U srazu Indiane Pacersa i Phoenix Sunsa bolja je bila Indiana sa 116-101. Nakon što su vodili sa 19 koševa u prvom poluvremenu, Pacersi su otvorili treću četvrtinu sa serijom 16-2. Thadeus Young je postigao 22 pogotka, Victor Oladipo je upisao 21 koš i devet asistencija za Indianu, a Bojan Bogdanović je odigrao solidnu utakmicu, u 31 minutu je zabio 17 koševa (šut iz igre 6/9, trice 3/5) uz sedam skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok. Nakon treće četvrtine u kojoj su Pacersi (26-22) nadigrali Sunse sa 36-21, Indiana je imala šut iz igre 65 posto, a Sunsi (17-31) samo 39 posto.

Dragan Bender nije imao dobru šutersku večer, iako je utakmicu počeo u prvoj postavi. Na terenu je proveo 23 minute, ali bez pogodaka, promašio je sva tri šuta prema košu, no upisao je četiri skoka i tri asistencije.

Indiana je šesta na Istoku, a Phoenix 13. na Zapadu.

Boston napokon pobijedio

Najbolja momčad Istoka Boston Celtics su prkeinuli niz od četiri poraza svladavši sinoć sa 113-102 u Los Angelesu domaće Clipperse. Kyrie Irving je zabio 20 koševa za pobjedu Celticsa, a Jayson Tatum 18. Blake Griffin je predvodio Clipperse sa 23 koša.

Vodeća momčad Jugozapadne divizije Houston Rockets su sa 104-97 slavili protiv Dallas Mavericksa i to im je četvrta pobjeda u nizu. Do pobjede ih je predvodio James Harden sa 25 koševa, nakon što je dobio svoju šestu uzastopnu pozivnicu za All-Star momčad Zapada. Trevor Ariza je ubacio 23 koša za Rocketse, a kod Mavericksa najbolji je bio Wesley Matthews sa 29 koševa.

NBA liga, rezultati:

Dallas Mavericks - Houston Rockets 97-104 Charlotte Hornets - New Orleans Pelicans 96-101 Detroit Pistons - Utah Jazz 95-98 (produžetak) Indiana Pacers - Phoenix Suns 116-101 (Bojan Bogdanović je igrao 31 minutu za Indianu, zabio je 17 koševa i upisao sedam skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok; Dragan Bedner je igrao 23 minute za Phoenix, bez pogodaka, ugrabio je četiri skoka i upisao tri asistencije) Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 115-101 (Dario Šarić igrao je 27 minuta za Philadelphiju, zabio je 21 koš, ugrabio deset skokova i upisao dvije asistencije i jednu ukradenu loptu) Atlanta Hawks - Toronto Raptors 93-108 Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 85-108 Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 123-114 Los Angeles Clippers - Boston Celtics 102-113