na nba parketima / Šarić među boljim pojedincima u porazu Sixersa: Hezonja izveo zakucavanje koje će se još dugo ponavljati!

Sa samo osmoricom igrača Philadelphia 76ersi nisu imali što tražiti protiv probuđenih Atlanta Hawksa, iako su još jednom naporno radili kako bi protivnicima zagorčali život

30.3.2017.
9:19

Fantastična NBA večer je iza nas, u poslastici dana San Antonio Spursi su na domaćem parketu prokockali veliku prednost protiv Golden State Warriorsa, nevjerojatni Russell Westbrook vodio je Oklahoma City Thunder do najvećeg preokreta u povijesti kluba, Dario Šarić bio je među boljima u porazu Sixersa, ali šut ga ponovno nije išao, Celticsi su brzo skinuti s trona u Istočnoj konferenciji, piše Sportnet.

Sa samo osmoricom igrača Philadelphia 76ersi nisu imali što tražiti protiv probuđenih Atlanta Hawksa, iako su još jednom naporno radili kako bi protivnicima zagorčali život. I uspjeli su, Hawksi su se pošteno namučili protiv 76ersa za koje zbog ozljede koljena nije mogao nastupiti niti Robert Covington.

Stigli su Sixersi u posljednjoj četvrtini na samo dva poena zaostatka, ali za više od toga nisu imali širinu, Hawksi su na kraju upisali drugu uzastopnu pobjedu nakon sedam poraza, 99:92.

Sjajan je bio Dwight Howard s 22 poena i 20 skokova, 19 je u pobjedu Hawksa ugradio Tim Hardaway Jr., kao i Kent Bazemore. Raspoložen je protiv svoje bivše momčadi bio i Ersan Ilyasova, susret je završio s 14 ubačaja. Isto toliko koševa upisao je i Dennis Schroder, ali uz čak devet izgubljenih lopti.

Richaun Holmes namučio se u obrani s Dwightom Howardom, ali se pobrinuo i da obrnuto bude istina, namučio je Howarda svojim napadačkim učinkom, predvodio je 76erse s 25 poena i osam skokova. Dario Šarić bio je drugi strijelac domaćina s 15 koševa, ali uz vrlo slab šut i selekciju šuteva (3/4 za 1, 3/10 za 2, 2/8 za 3). Obranu je odigrao jako dobro, uz 15 koševa upisao je sedam skokova, četiri asistencije i blokadu u 39 minuta na parketu. 13 je koševa, uz osam asistencija, dodao T.J. McConell, po deset su ubacili Anderson Long.

Russell Westbrook je praktički sam svladao Orlando Magic sinoć u gostima. Iako su domaći košarkaši imali i dvoznamenkastu prednost potencijalni MVP nije se predavao, imao je još jednu noć za pamćenje, a Oklahoma City Thunder u produžetku je slavio protiv Magica, 114:106.

Westbrook je došao do novog triple-doublea, 38. ove sezone. Ništa čudno, navikao nas je na to. No, u ovaj je triple-double ugradio 57 koševa, što nikomu u povijesti NBA-a nije pošlo za rukom, dodao je 13 skokova i 11 asistencija.

Bio je ovo najveći povratak Thundera u povijesti franšize jer Magic je imao 21 koš prednosti pet minuta prije kraja treće četvrtine. Westbrook se nije predavao, kao šećer na kraju ubacio je tricu za produžetak, a onda u produžetku ubacio sedam od 12 koševa Thundera.

Koliko je impresivan Westbrookov nastup bio govori činjenica da su mu u gostujućoj dvorani skandirali MVP, MVP.

Solidnu je partiju za Thunder pružio i Enes Kanter ubacivši 17 koševa uz deset skokova. Još je samo Victor Oladipo bio dvoznamenkast, susret je završio s 13 koševa. Trenutak večeri dogodio se kad je naš Mario Hezonja izveo zakucavanje preko Enesa Kantera, što će se zasigurno još neko vrijeme vrtiti na američkim TV mrežama.

S 24 je poena Magic predvodio Evan Fournier, koš manje upisao je Terrence Ross. Mario Hezonja odigrao je solidnu utakmicu, u 18 minuta prikupio je četiri poena (2/3 za 2, 0/2 za 3) uz pet skokova, dvije asistencije i blokadu. Damjan Rudež nije ulazio u igru, piše Sportnet.