'ŠIŠI' JE POPRAVIO FORMU / Pogledajte strašnu blokadu našeg Zupca: Šariću rekord sezone, Bojan opet poražen

Clippersima je ovo 28. pobjeda od početka

29.1.2023.
9:13

LA Clippersi Ivice Zubca sinoć su upisali petu uzastopnu pobjedu svladavši u gostima Atlanta Hawkse sa 120-113, a hrvatski je košarkaš zabio 18 koševa (šut iz igre 6/9) i dodao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dvije blokade u 36:35 minuta na terenu.

Kawhi Leonard i Paul George zajedno su postigli 55 koševa predvodeći Clipperse, od čega je Leonard ubacio 32 poena uz osam skokova i četiri asistencije, a George je zabio 23 koša uz sedam skokova i šest asistencija. Clippersima je ovo 28 pobjeda od početka, a imaju i 24 poraza, dok je Atlanta na omjeru 25-25.

Atlantu su predvodili Trae Young s 31 košem i deset asistencija, John Collins je dodao 16 koševa, a Dejounte Murray 15 koševa i osam asistencija.

Šariću rekord sezone

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića su poraženi kod kuće, sa 117-114 su ih svladali Houston Rockets. Bogdanović je odigrao 37:07 minuta i zabio 18 koševa (šut iz igre 6/17, trice 1/6) uz dva skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Alex Bursk je bio njegov najučinkovitiji suigrač sa 21 poenom. Detroit je sada na 13 pobjeda i 38 poraza, a Houston na 12-38.

Phoenix Suns Darija Šarića su sa 128-118 poslije produžetaka u gostima svladali domaće San Antonio Spurse.

Chris Paul je skupio 31 poen i 11 asistencija, a Mikal Bridges dodao je 25 poena, od čega osam u produžecima za petu pobjedu Phoenixa u šest zadnjih utakmica. Šarić je odigrao 23:03 minuta i lošu šutersku večer u kojoj je ubacio samo dva poena nadoknadio je sa 13 skokova što mu je rekord sezone, jednom asistencijom i jednom blokadom.

DeAndre Ayton dodao je 23 koša za Sunse, Phoenix sada ima omjer pobjeda i poraza 26-25, a Spursi 14-36.