Novi udarac za Hrvate, ovaj put još teži!

U drugoj utakmici Svjetskog kupa, tradicionalnoga košarkaškog turnira koji se igra u Istanbulu, hrvatska reprezentacijan je poražena od domaćina Turaka 81:52.

24.8.2013.
20:42

Novi je to težak poraz Jasmina Repeše i njegovih igrača u pripremnom razdoblju uoči Eurobasketa koji za desetak dana počinje u Sloveniji.

Drugi je to poraz Hrvata u Istanbulu nakon što su u petak izgubili od Srbije 88:71. Preostaje im još za odigrati u nedjelju protiv skromnijih Belgijaca. Bit će to borba za treće mjesto.

Pretkraj poluvremena naša je reprezentacija 6-0 serijom stigla na samo dva poena zaostatka (30:28), a na poluvrijeme je, nakon što se svo vrijeme držala relativno ravnopravno, otišla s četirima poenima minusa (35:31).

U drugom poluvremenu zabili su hrvatski košarkaši 21 poen, domaćini 46.

Ante Tomić s deset koševa, šest skokova i tri asistencije bio je najučinkovitiji pojedinac u Repešinim redovima. Jednako su toliko ubacili još i Marko Tomas (uz 3 skoka) i Roko Ukić (3 asistencije).

U pobjedničkim je redovima prednjačio Oguz Savaş s 13 koševa i četiri skoka.