NIJE IŠLO NA POČETKU 2. KRUGA: / Rusi su bili prejaki za Cedevitine ambicije

Košarkaši Cedevite u susretu su 1. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili u KC "Dražen Petrović" od Lokomotiva Kubana iz Krasnodara sa 75:89 (21:16, 20:34, 15:13, 19:26).

30.12.2015.
21:01

Hrvatski je prvak odlično otvorio utakmicu, te na početku druge četvrtine imao sedam koševa prednosti, ali do kraja prvog poluvremena gosti su "izrešetali" koš domaćih dalekometnim pogocima, ubacili su u tom razdoblju čak sedam trica i poveli sa devet razlike (41-50). Briljirao je Malcolm Delaney koji je u prvih 20 minuta postigao 24 koša, a čak 20 od prvih 25 poena Lokomotiva bili su njegovo djelo.

Delaney zabio 31

U nastavku Cedevita nije uspjela zaprijetiti kvalitetnijim gostima koji su na kraju slavili sa 14 razlike.

James White ubacio je 14 koševa uz 7 skokova za Cedevitu, dok je Delaney ubacio 31 za Lokomotiv Kuban.

Sljedećeg četvrtka Cedevita će u 2. kolu gostovati kod Darussafake u Istanbulu.

Rezultati 1. kola

SKUPINA E: Anadolu Efes - Crvena zvezda 85-84 Cedevita - Lokomotiv Kuban 75-89 Fenerbahce - Panathinaikos 82-75 U utorak: Unicaja - Darussafaka 70-62 SKUPINA F: Žalgiris - Laboral Kutxa 68-89 Real Madrid - Brose Baskets 82-79 U utorak: Himki - CSKA Moskva 91-89 Olympiakos - Barcelona 74-62