NEVJEROJATNA UTAKMICA: / Košarkaški svijet svjedočio blamaži Zvezde

Sjajna utakmica odigrana je u Madridu. Real je u 2. kolu Eurolige slavio protiv Crvene zvezde 98:71.

23.10.2015.
8:29
AFP, JAVIER SORIANO

Na prvu sve izgleda normalno. Međutim, ako dodamo da je aktualni prvak Europe na poluvremenu imao + 36 (56:20), u trećoj četvrtini čak 46 razlike, a na kraju je pobijedio Zvezdu sa samo +27, onda možemo kazati da se ovakva utakmica zaista rijetko viđa.

Domaći košarkaši su od samog početka susreta uzeli stvar u svoje ruke i prvo poveli s 13:2, da ni ubrzo nakon toga bilo već +17. Prva četvrtina je završila sa 22:6 za Kraljeve. U drugoj četvrtini, Real je napravio seriju 17:1 i poveo s 39:7, a nakon samo 16 minuta domaćin je imao +26 (40:14). Navijači Reala su tad bili u transu, Beograđani u šoku, zbunjeni, nisu vjerovali što im se događa.

Real u trećoj četvrtini imao i +46

I nakon prednosti od 46 koševa razlike u trećoj četvrtini, Real je stao. Zvezda se probudila i u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 82:41. U posljednjoj četvrtini, Zvezda je napravila seriju od 7-0 i smanjio na -34 (85:51). Do kraja susreta, beogradski sastav je uspio izvući prihvatljiviji poraz od samo -27.

Bila je ovo jedna sjajna predstava košarkaša Reala, čime su isprali gorak okus poraza s otvaranja ovosezonske Eurolige protiv Himkija. Zvezde je, pak, doživjela bolan i sramotan udarac, čime su opako spušteni na zemlju nakon uvjerljive pobjede u 1. kolu protiv Strasbourga.