9.12.2014.
12:12

Bogdanovic je na parketu Barclays Centra upisao 24 minute, tijekom kojih je pogodio samo jedan sut. Iz igre je gadao 1-6, pri cemu trice 0-3. Imao je i tri skoka, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Netsi su se drzali u prvom poluvremenu, no kada su se u dvorani pojavili britanski princ William i njegova supruga Kate gosti su proigrali. Kao da je LeBron James zelio pokazati Williamu kako je to biti 'kosarkaski kralj'. Drugi dio igre gosti su dobili 49-27, za ukupno 22 kosa viska.

"Princ William i njegova supruga Kate su nam donijeli srecu. Bila je to njihova prva NBA utakmica i bili su zadovoljni. I mi isto, jer smo pobijedili. Bila mi je cast sto sam ih imao prilike upoznati," kazao je James koji je bio jedini kosarkas koji se nakon utakmice upoznao s Williamom i Kate i pritom im je poklonio kolace i dva dresa Cavsa.

Najveca zvijezda NBA lige zakljucila je utakmicu sa 18 koseva i sedam asistencija, Dion Waiters je ubacio 26 koseva, a Kevin Love je upisao peti uzastopni 'double-double' 19 koseva i 14 skokova. Kod domacina najefikasniji su bili Kevin Garnett sa 14 koseva i sedam skokova, te Deron Williams sa 13 koseva i 11 asistencija.

Domaci poraz upisali su i Indiana Pacersi izgubivsi od Atlanta Hawksa 92-108. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Hawksa koji sa skorom 14-6 drze drugo mjesto na Istoku. Hawksi su svoje protivnike zadrzali ispod 100 koseva sto im je uspjelo peti put u posljednjih sedam susreta.

"Odigrali smo kvalitetnu obranu. Mislim da je nasa obrana bila savrsena," kazao je DeMarre Carroll koji je ubacio 12 koseva i dodao sedam skokova. Najefikasniji su bili Al Horford sa 25 i Jeff Teague sa 21 kosem. Kod Pacersa samo su tri igraca ubacila vise od deset koseva - Rodney Stuckey (15), C.J. Miles (15) i Luis Scola (12). Rudez je na parketu proveo 20 minuta i pritom postigao pet koseva. Iz igre je gadao 2-6, pogodivsi jednu tricu iz cetiri pokusaja.

U jednoj od najboljih utakmica ove sezone LA Clippersi su nakon produzetka pobijedili Phoenix 121-120. Junak utakmice bio je Blake Griffin koji je u zadnjoj sekundi produzetka zabio tricu za pobjedu domacina. Griffin je zakljucio utakmicu sa 45 koseva i osam skokova. Jos su mu samo dva kosa nedostajala da izjednaci rekord karijere.

"Mislio sam da nece uci, posebice kada je lopta pocela 'plesati' po obrucu. No ipak se spustila kroz mrezicu," kazao je Griffin. Chris Paul je dodao 20 koseva, 10 asistencija i sedam skokova, dok je DeAndre Jordan upisao 10 koseva i 14 skokova. Junak utakmice mogao je biti i Paul, no njegov sut za pobjedu u regularnom dijelu utakmice sjajnom blokadom je zaustavio Eric Bledsoe, najbolji igrac Sunsa. Bledsoe je ostvario 'triple double', 27 koseva, 16 asistencija i 11 skokova.

"Nista mi ne znaci odlicna statistika, ljut sam sto smo izgubili utakmicu," kazao je Bledsoe.

Sjajnu utakmicu vidjeli su i gledatelji u Verizon Centru gdje su Washington Wizardsi nakon dva produzetka pobijedili Boston Celticse 133-132. Bila je to utakmica velikih obrata u kojoj su oba sastava mogla do slavlja. Boston je izborio produzetak tricom Evana Turnera sekundu prije kraja utakmice.

Veci dio prvog produzetka gosti su bili bolji, a minutu prije kraja imali su pet koseva viska (121-116), no Washington je kosevima Marcina Gortata s linije slobodnih bacanja i tricom Paula Pierce 30 sekundi prije kraja uspio izjednaciti. Boston je imao i zadnji napad, no Brandon Bass je promasio u zadnjoj sekundi.

Celticsi su u drugom produzetku imali i sedam koseva viska (130-123), no niti to nisu uspjeli zadrzati. U zavrsnici je proigrao branic John Wall koji je postigao zadnjih 10 koseva Wizardsa za pobjedu. Boston je imao cetiri sekunde za zadnji napad, no Turner je promasio dvicu za pobjedu

Kod domacina sestorica igraca su ubacila vise od deset koseva, a najvise su zabili Pierce (28), Wall (26) i Gortat (21). Kod Bostona Jeff Green je postigao 28, a Marcus Smart 23 kosa, dok je Kelly Olynyk dodao 19 koseva i 11 skokova.

Indiana - Atlanta 92 - 108 (Damjan Rudez je za Indianu odigrao 20 minuta i postigao pet koseva uz sut iz igre 2-6)

Brooklyn - Cleveland 88 - 110 (Bojan Bogdanovic je za Brooklyn odigrao 24 minute i zabio dva kosa uz sut 1-6)

Sacramento - Utah 101 - 92

Minnesota - Golden State 86 - 102

Toronto - Denver 112 - 107 (produzetak)

Washington - Boston 133 - 132 (produzetak)

LA Clippers - Phoenix 121 - 120 (produzetak)

4. Utah 5 16 .238 11 1/2

5. Minnesota 4 16 .200 12