U nedjeljnom NBA programu odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih utakmica, a najdramatičnije bilo je u Dallasu gdje su Mavericksi poraženi u produžetku protiv Brooklyn Netsa.

24.3.2014.
12:28

Brooklyn Netsi gostovali su u Dallasu u prvoj utakmici Jasona Kidda kao trenera na mjestu gdje je proveo dio igračke karijere. Povratak je bio uspješan i njegovi Brooklyn Netsi upisali su gostujuću pobjedu u produžetku 107-104. Iako je rano ostao bez Andreja Kiriljenka zbog ozljede Kidd je sa svojim igračima uspio vratiti se iz minusa uoči same završnice te izboriti dodatnih pet minuta.

U posljednje tri minute regularnog dijela probudio se Joe Johnson, ubacio je u do kraja deset poena i odveo svoju momčad do pobjede nakon što je do tada bio dosta samozatajan. Susret je završio s 22 poena i uz 20 poena i sedam skokova vrlo dobrog Marcusa Thorntona povukao Netse do pobjede.Na drugoj strani podbacio je Dirk Nowitzki sa šutom 2-12 iz igre te je sve palo na leđa Monte Ellisa (32 poena) i Samuela Dalemberta (12 poena, 15 skokova).

Minnesota je očajnički trebala pobjedu nad Sunsima za poboljšavanje šansi za doigravanje, međutim i Sunsi su na rubu pozicija koje vode u doigravanje stoga je u Minneapolisu vođena velika borba. Domaćin je imao 22 poena prednosti, izuzetno raspoloženog Kevina Lovea, ali nije uspio to iskoristiti. Velikim preokretom Phoenix je na kraju slavio sa 127-120.

Love je ostao na jednu asistenciju udaljen od drugog triple-doublea u karijeri, ubacio je 36 poena uz 14 skokova i devet asistencija i to nije pomoglo njegovoj momčadi. Na drugoj strani sjajan je bio, posebno u trenucima kada su se Sunsi vraćali, Markieff Morris s 25 poena i osam skokova.

Atlanta je još jednom ove sezone upisala poraz zahvaljujući vrlo lošoj posljednjoj četvrtini. Na gostovanju u Torontu imala je visoku prednost uoči posljednjih 12 minuta, ali onda je stvari u svoje ruke uzeo Kyle Lowry koji je povukao Raptorse do preokreta i nakon dobivene četvrtine s čak 36-15 Raptorsi su slavili su ukupnih 96-86. 25 poena Lowryja pomoglo je Torontu da dođe do pobjede dok je na drugoj strani DeMarre Carroll stao na 17 poena.

Poraz Atlante nisu uspjeli iskoristiti New York Knicksi za dodatno približavanje u borbi za doigravanje. U Madison Square Gardenu ugostili su oslabljene Cleveland Cavalierse i upisali poraz 106-100. Jarrett Jack s 31 poenom i deset asistencija sjajno je zamijenio ozlijeđenog Kyrieja Irvinga dok je veliki doprinos dao i Dion Waiters s 22 poena. Na drugoj strani Carmelo Anthony ubacio je 32 poena uz osam uhvaćenih skokova.

U ostalim susretima pobjede su upisali Sacramento protiv Bucksa predvođen s 32 poena i 12 skokova DeMarcusa Cousinsa, Lakersi protiv Orlanda s 28 poena i 13 skokova Jordana Hilla te Nuggetsi protiv Wizardsa uz 20 poena i osam skokova Kennetha Farieda.

Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 104-107 (Ellis 32k / Thornton 20k, 7sk)

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 120-127 (Love 36k, 14sk, 9as / Morris 25k, 8sk)

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 96-86 (Lowry 25k / Carroll 17k, 5ukl)

New York Knicks - Cleveland Cavaliers 100-106 (Anthony 32k, 8sk / Jack 31k, 10as)

Denver Nuggets - Washington Wizards 105-102 (Faried 20k, 8sk / Beal 21k, 7sk)

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 124-107 (Cousins 32k, 12sk / Mayo 21k)

Los Angeles Lakers - Orlando Magic 103-94 (Hill 28k, 13sk / Oladipo 21k, 5sk)

9. Phoenix Suns 41-29

10. Minnesota Timberwolves 34-34

11. Denver Nuggets 32-38

12. New Orleans Pelicans 29-40

13. Sacramento Kings 25-45 °

14. LA Lakers 23-46 °

15. Utah Jazz 23-47 °