BOGDANOVIĆ ODLIČAN U DERBIJU / Warriorsi zaustavili Jazz u dramatičnoj utakmici: DeRozan ponovno 'divljao', ovog puta šokirao je Washington

Bogdanović je 2:13 minuta prije kraja susreta tricom poravnao na 111-111, no zatim je stvar u svoje ruke uzeo Stephen Curry

2.1.2022.
7:36

Serija pobjeda košarkaša Utah Jazza u NBA ligi zaustavljena je na šest noćas po hrvatskom vremenu u Salt Lake Cityju, nakon 116-123 domaćeg poraza od vodećeg sastava lige Golden State Warriorsa. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za Utah postigao 20 koševa uz šest skokova te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Bogdanović je bio jedan od 4 košarkaša Jazza koji su išli do 20 poena, najviše u momčadi.

KAOS U POZNATOJ NBA MOMČADI /

Igrači se sukobili na poluvremenu s pomoćnim trenerom: Dvojica odbila igrati, jednog su razdvajali jer je bio van sebe

Curry riješio stvar

Bogdanović je 2:13 minuta prije kraja susreta tricom poravnao na 111-111, no zatim je stvar u svoje ruke uzeo Stephen Curry koji je polaganjem i tricom odveo Warriorse na prednost 116-111 1:26 minuta prije isteka vremena. U posljednjoj minuti domaćim igračima preostalo je samo prekršajima pokušati isprovocirati preokret, ali Curry je pogodio i četiri od pet slobodnih bacanja te tako potvrdio pobjedu svog sastava.

Bogdanović je na terenu proveo 35 minuta uz šut za dva 3-4, tricu je gađao 4-10, a slobodna bacanja 2-2.

Uz njega, po 20 koševa za Jazz ubacili su još Donovan Mitchell, Jordan Clarkson i Rudy Gobert, koji je i sakupio 19 skokova. Curry je bio najefikasniji igrač utakmice sa 28 ubačaja, Andrew Wiggins je dodao 25, a Otto Porter 20.

Utah je, također, u trećoj četvrtini izbrisao zaostatak od 16 poena i poveo serijom od 19-5. Bogdanović i O'Neale pogodili su uzastopne trice za vodstvo od 79-74.

Utah je u trećoj četvrtini postigao 41 poen - što je najviše primljenih koševa za Golden State u ovoj sezoni, kad je riječ o jednoj četvtini...

Jazz je pao na omjer pobjeda i poraza 26-10 te je i dalje treći u zapadnoj konferenciji i u čitavoj ligi, dok su Warriorsi na vrhu sa 28-7. Između njih su Phoenix Sunsi sa 27-8.

Pobjeda Clippersa

Los Angeles Clippersi su iako vrlo oslabljeni uspjeli kao gosti svladati Brooklyn Netse sa 120-116. Zbog toga što se nalazi u COVID protokolu, za Clipperse nije igrao niti hrvatski centar Ivica Zubac, a u sastavu nije bilo niti Paula Georgea, Kawhija Leonarda i Marcusa Morrisa. U takvoj situaciji istaknuo se veteran Eric Bledsoe sa 27 poena, po 19 su dodali Terance Mann i Reggie Jackson, dok Netsima nije bio dovoljan raspoloženi dvojac superzvijezda, James Harden je upisao "triple-double" sa 34 pogotka, 12 skokova i 13 asistencija, dok je Kevin Durant ubacio 28 uz po 9 skokova i asistencija. Na ulasku u posljednju minutu bilo je 113-112 za Netse, a onda je Justise Winslow poentirao na dodavanje Bledsoea, da bi Mann tricom odveo Clipperse na 117-113 23 sekunde prije kraja.

Clippersi su sada šesti na Zapadu sa 19-18, dok su Netsi izgubili čelo Istoka, pali su na 23-11, a pretekli su ih Chicago Bullsi koji su dramatičnom 120-119 pobjedom protiv Washington Wizardsa skočili na 24-10.

DeMar DeRozan ponovno divljao

Sedmu uzastopnu pobjedu Bullsima donio je DeMar DeRozan nevjerojatnom tricom iz kuta igrališta preko ruku dvojice suparničkih igrača s istekom vremena, po drugi put zaredom DeRozan je riješio utakmicu na spektakularan način, zabio za pobjedu s trice, iz teške situacije, te tako zavrijedio naslovnice i TV špice. DeRozan je dvoboj okončao sa 28 koševa te je bio drugi strijelac svog sastava, Zach LaVine je ubacio 35, a odličan je bio i crnogorski centar Nikola Vučević sa 22 ubačaja i 12 skokova. Kod domaćih Wizardsa Kyle Kuzma je postigao 29 poena uz 12 skokova, a Bradley Beal 27 uz 17 asistencija, no momčad je pala na 50-postotni učinak od 18-18.

Bucksi do 6 uzastopne pobjede

Prvaci Milwaukee Bucksi ostvarili su šestu pobjedu zaredom svladavši na svom terenu New Orleans Pelicanse sa 136-113, a u sjajnoj formi i dalje je Giannis Antetokounmpo nakon što je na Božić izišao iz COVID protokola. Sjajni Grk ostvario je "triple-double" sa 35 koševa, 16 skokova i 10 asistencija. Kod slabašnih Pelicansa najučinkovitiji je bio Jaxson Hayes sa 23 poena.

Milwaukee je sa 25-13 treći sastav Istoka, dok je New Orleans sa 13-23 pretposljednji, 14. na Zapadu.

Rezultati subotnjih susreta u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi:

Utah - Golden State 116-123
Bojan Bogdanović je igrao za Utah 35:01 minuta i postigao 20 koševa (šut za dva 3-4, trica 4-10, slobodna bacanja 2-2) uz 6 skokova, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu
Brooklyn - LA Clippers 116-120
Ivica Zubac nije igrao za LA Clipperse
Milwaukee - New Orleans 136-113
Detroit - San Antonio 117-116 (produžetak)

27. Denver 18 16 .529 7
  28. Minnesota 16 19 .457 9 1/2