LUDI PREOKRET U ZAGREBAČKOM DERBIJU: / Slavlje Cedevite, Cibona ispustila veliku prednost u posljednjoj četvrtini

U zadnjem je napadu Marko Tomas sa sirenom promašio tricu s devet metara.

15.12.2017.
20:24
Sanjin Strukic/PIXSELL

U gradskom derbiju desetog kola hrvatskog prvenstva košarkaši Cedevite su slavili protiv Cibone s 84-81 (15-27, 19-18, 23-22, 27-14). Cedevita je slavila zahvaljujući sjajnoj zadnjoj četvrtini (27-14) u koju je ušla sa zaostatkom od deset koševa.

VELIKA FEŠTA NA VIŠNJIKU: /

Bostic i Vuković predvodili Zadrane do pobjede protiv najbolje momčadi lige

Sjajni Ukić predvodio Cedevitu

Cibona je vodila gotovo cijelu utakmicu, a izgubila je u tijesnoj završnici, u kojoj nije imala napadačkih rješenja. Pobjedu je prvaku osigurao Nichols, koji je četiri sekunde prije kraja pogodio oba slobodna bacanja, a u zadnjem je napadu Tomas sa sirenom promašio tricu s devet metara. Ukić (25) i Nichols (16) bili su prvi strijelci Cedevite, a Novačić (23) i Tomas (14) kod Cibone.

Cedevita je i dalje neporažena i vodi s omjerom 9-0 ispred Šibenika (8-0) i Zadra (8-1). Cibona ima pet pobjeda i četiri poraza.