KAOS U SALT LAKE CITYJU / Četiri igrača isključena nakon sukoba: Bogdanović odigrao najlošiju utakmicu sezone

Turner, Gobert, Mitchell i Joe Ingles izbačeni s 4:01 prije kraja utakmice. Bogdanović zabio samo 8 poena

12.11.2021.
6:16

Košarkaši Utah Jazza noćas su po hrvatskom vremenu u ViVint Areni u Salt Lake Cityju izgubili od Indiana Pacers 111-100. Bio je to treći poraz Jazzera u posljednjih 4 susreta. Jedan od razloga poraza Utah Jazza leži u skokovima. Pacersi su, naime, nadskakali Jazerre 52-37, od toga su imali 15 ofenzivnih skokova.

ZUBAC BRILJIRAO U DRAMI /

Fantastični Zu odigrao najbolju utakmicu sezone

8 poena je najmanje za Babu u sezoni

Utah je sad na skoru 8-4 i 4-1 doma. Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je najlošiju predstavu u ovoj sezoni.

Za 31 minutu upisao je najmanji broj poena u sezoni 8, uz 2 skoka. Šut iz igre imao je 3-9 (33.3%) i 1-2 za tricu. Slobodna je gađao 1-3.

Babo je trenutno na prosjeku od 17.0 poena, 4.3 skoka i 1.5 asistencija. Pogledajte Babinu tricu na asistenciju Mitchella...

Malcolm Brogdon postigao je svojih rekordnih 30 koševa u sezoni, zgrabio devet skokova i predvodio Indiana Pacerse do pobjede.

Nominalno prva zvijezda Utah Jazza i prvo ime momčadi Donovan Mitchell postigao je 26 koševa za Utah, koji je prvi put ove sezone izgubio kod kuće. Fantastični francuski centar velikih mogućnosti pod košem Rudy Gobert dodao je 19 poena i 11 skokova, ali su oni bili među četiri igrača izbačena u četvrtoj četvrtini nakon tučnjave, javlja američki ESPN.

Myles Turner blokirao pa odgurnuo Goberta

T.J. McConnell je s klupe Pacersa dodao 21 poen, osam skokova i pet asistencija. Myles Turner je imao 13 poena i devet skokova u drugoj gostujućoj pobjedi Indiane u sezoni.

Turner, Gobert, Mitchell i Joe Ingles su izbačeni s 4:01 prije kraja. Myles Turner je blokirao Goberta s leđa i malo ga odgurnuo pritom. Gobert je poludio te na dodatno bespotrebno Turnerovo guranje pod košem odgovorio tako da ga ga je primio i počeo se s njim natezati, ne bi li ga savladao. Dvojicu igrača morali su na kraju razdvojiti u blizini klupe Jazza. Svi akteri na parketu potrčali su na drugu polovicu igrališta kako bi ih razdvojili. Umalo je nastao opći kaos. Publika je proključala. Konačni epilog su spomenuta četvorica izbačenih košarkaša...

Turner je za tučnjavu okrivio Goberta koji ga je srušio na pod...

"Morao sam se obraniti u toj situaciji," rekao je Turner i nastavio:

"Mislim da nisam učinio ništa loše. Ali to nije na meni da odlučujem".

Inače, Mitchell je jako krenuo u susret i dao Jazzu rano pojačanje. Postigao je četiri koša, uzastopne trice, a asistirao je još dva puta kako bi pomogao Utahu u vodstvu od 20-14 sredinom prve četvrtine.

Indiana u naletu

Pacersi su odgovorili nizom 14-2 i poveli 28-22. T.J. McConnell i Kelan Martin potaknuli su nalet kada su pogodili tri trice uzastopno i doveli Indianu u prednost.

Nakon što je Bojan Bogdanović zabio za polaganje i doveo Utah u vodstvo od 42-38 sredinom druge četvrtine, Paceri su zadržali Jazz na samo četiri koša u posljednjih 6 i pol minuta prije poluvremena. U međuvremenu, Indiana je srušila daske i više puta zabijala koševe druge šanse kako bi se vratila ispred.

Indiana je zatvorila poluvrijeme serijom od 11-3 prekinutom uzastopnim koševima McConnella i povela sa 60-51.

Jazzeri nisu mogli pobijediti

Gobert je postigao 11 poena u trećoj četvrtini kako bi nakratko pomogao Jazzu. Završio je niz 9-0 s nekoliko zakucavanja kojima je smanjio vodstvo Indiane na 74-71. Turner i Brogdon u kombinaciji su postigli tri trice u tri uzastopna posjeda kako bi prekinuli niz Utah Jazza i povećali vodstvo Pacera na 83-74.

Utah se nije približio manje od pet poena u četvrtoj četvrtini, a sve nade u povratak su se raspršile izbacivanjem Mitchella i Goberta kasno u spomenutoj završnoj dionici susreta.

Toronto slavio

Sinoć je odigrana i utakmica između Philadelphije i Toronta, a slavili su gosti sa 115-109.

Ključni igrač utakmice bio je Fred Van Vleet koji je za Toronto postigao 32 poena, šest skokova i sedam asistencija. Po 20 koševa su dodali Grey Trent Jr. i Og Anunoby. Kod Philadelphije, za koju nisu igrali zvijezde Joel Embiid i Ben Simmons, bio je najučinkovitiji Tyresea Maxey sa 33 koša.

4. Oklahoma City Thunder 4 6 .400 3
  5. Minnesota Timberwolves 3 7 .300 4