I to se dogodilo: Barcelona razbila mocni Real, Hrvat briljirao!

U sklopu 32. kola spanjolske kosarkaske lige Endese Barcelona je u svojoj dvorani razbila vodeci Real Madrid rezultatom 86-75.

10.5.2014.
20:00

Ante Tomic odigrao je sjajnu utakmicu, narocito u prvom poluvremenu. Hrvatski je centar okoncao prvih 20 minuta s 12 poena i tri skoka uz stopostotni ucinak iz igre (6-6). U drugom je poluvremenu stao s poenima, ali je zato pridodao pet skokova, a susret je zavrsio i sa po asistencijom, izgubljenom i osvojenom loptom.

Najbolji pojedinac susreta bio je Papanikolau sa 18 koseva i 12 skokova, dok je najbolji strijelac bio Abrines (20). Kod Reala je Mirotic bio najefikasniji s 19 koseva.

Spomenimo da je Barcelona usmjerila utakmicu od prve cetvrtine koju je dobila rezultatom 21-10, a na poluvrijeme je otisla s +10. U posljednjih se 10 minuta uslo s cak 22 razlike za katalonski sastav, a potom je Real u zavrsnici samo ublazio poraz.

Barcelona – Real Madrid 86-75 (Tomic 12k, 8s)

Redoslijed: 1. Real Madrid 30-2, 2. Valencia 28-3, 3. Barcelona 25-7, 4. Unicaja 22-9, 5. Gran Canaria 19-12, 6. Cajasol 17-14, 7. Zaragoza 17-14, 8. Laboral Kutxa 16-15...