Hrvatice na rubu ispadanja s EP-a?

Hrvatske košarkašice doživjele su i drugi poraz na ovogodišnjem Europskom prvenstvu u Danskoj.

20.6.2011.
20:13

U trećoj utakmici izabranice Stipe Bralića poražene su od Latvije 67:61. Hrvatice su nakon zaostatka od 4 koša u prvoj četvrtini (16:20), u drugih 10 minuta odigrale fenomenalno i na odmor otišle sa sedam koševa prednosti (41:34). U posljednju četvrtinu ušle su sa +2 (53:51), no zadnja je dionica bila za zaborav.

Hrvatice su zabile svega osam koševa, a primile 16 pa je Latvija na kraju zasluženo slavila.

U hrvatskim redovima najbolja je bila Jelena Ivezić koja je ubacila 14 koševa, a tomu je dodala šest skokova i četiri asistencija. Luca Ivanković zabila je 12, a Antonija Mišura 10 koševa.

Naše košarkašice imale veliku priliku pobjedom u ovoj utakmici proći u drugi krug i prenijeti dva boda, unatoč visokom porazu u prvom kolu. No, ne da nisu uspjele, nego su si potpuno zakomplicirale situaciju.

Ukoliko europske prvakinje Francuskinje u posljednjoj utakmici izgube protiv Grkinja, naše će se djevojke već nakon prvog kuga oprostiti od daljnjeg tijeka natjecanja.