HRVATI ŽARE I PALE U NBA LIGI: / Bogdanović i Šarić odigrali odlično u porazu; Pogledajte Darijevu majstoriju

Bojan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu utakmicu za Jazz

24.12.2019.
7:11

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, NBA ligi, u noći s ponedjeljka na utorak prema hrvatskom vremenu, zaigrala su dvojica najboljih hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović je u porazu svojog Jazza na gostovanju kod Miamija 107:104 upisao 19 poena uz 4 skoka i 3 dodavanja za 29:13 minuta igre, što je najmanje minuta od svih košarkaša koji su susret započeli u petorci Utaha.

Babo je trenutno na prosjeku od 21.2 poena, 4.5 skokova i 2.1 dodavanje po susretu, što mu je najbolji NBA prosjek u karijeri. OVDJE možete vidjeti njegovu predstavu protiv Miamija, a OVDJE skraćenu snimku utakmice.

AKTUALNI NBA PRVACI ODIGRALI POVIJESNU UTAKMICU: /

Čudo u Scotiabank Areni, ovako nešto nije se dogodilo još od 2009.

Šarić također izgubio

I Dario Šarić noćas je izgubio. Njegovi Phoenix Sunsi poraženi su od Denvera 113:111. Šarić je utakmicu započeo u petorci i odigrao svega 16:36 minuta, ali za tako relativno kratko vrijeme ostvario je učinak od 13 poena i 6 skokova. Šibenčanin je na prosjeku od 11.6 poena, 7.3 skoka i 2.1 dodavanja po dvoboju...

Pogledajte kako je Šarić sjajno istrčao jednu kontru, dobio loptu i elegantno položio, što je na Twitteru izdvojio i američki FOX Sports Arizona.

Serija Miamija 21-4

Što se tiče samih događanja u utakmicama, Miami je do pobjede došao Jimmy Butleru koji je ubacio 20 poena, Bam Adebayo ostvario je double-double učinak od 18 poena i 12 skokova. Miami je poboljšao odličan domaći skor na 13-1. Miami je krajem treće četvrtine gubio sedam razlike, ali onda su domaći košarkaši napravili seriju 21-4, da bi nakon toga i poveli u četvrtoj četvrtini i s 10 poena. Do kraja nisu ispuštali prednost Tyler Herro postigao je devet od svojih 17 poena u četvrtoj četvrtini za Miami, javlja ugledni američki ESPN.

"Ja ću preuzeti krivnju za to. Na meni je", rekao je zvijezda Utaha Donovan Mitchell, koji je u utakmici katastrofalno pucao iz igre 5 od 18, te dvoboj završio s 13 poena.

Joe Ingles ubacio 27

Goran Dragić, slovenski veteran, postigao je 15 poena za Miami, čime je i on sudjelovao u okončanju Utah-ovog najboljeg pobjedničkog niz sezone od pet utakmica. Australac Joe Ingles postigao je 27 poena za Utah. Miamiju je ovo bila 13. pobjeda u svom 14. ovosezonskom domaćem nastupu u NBA ligi. S omjerom pobjeda i poraza 18-12 Utah je šesti u Zapadnoj konferenciji, dok je Miami sa 22-8 na trećem mjestu Istoka.

Triple-double Nikole Jokića

U dvoboju Phoenixa i Denvera, Jamal Murray se istaknuo s 28 poena, uključujući pogođeni šut 3,2 sekunde prije kraja za izjednačenje, dok je njegov suigrač, sjajni Nikola Jokić, dvoboj završio triple-double učinkom od 22 poena, 10 asistencija i 12 skokova. Nuggetsi su svoj pobjednički niz produžili na sedam utakmica, dok su Sunsi izgubili sedam u nizu. Sunsi su veći dio dvoboja zaostajali, u jednom trenutku u drugoj četvrtini i 16 poena, ali su se borili za povratak u dvoboj. Bio je to ukupno 34 triple - double učinak u karijeri za Jokića. Ukupno je 10 košarkaš po broju ostvarenih triple-double učinaka u NBA povijesti kao 24-godišnjak. Jokićevu briljantnu predstavu možete vidjeti - OVDJE.

Nuggetsi su pogodili 12 od svojih prvih 17 pokušaja za tricu, ali su se napokon ohladili na polovici treće četvrtine i propustili sljedećih sedam s linije za tri. To je omogućilo Phoenixu da se približi, a Frank Kaminsky je početkom četvrte četvrtine donio Sunsima vodstvo 83:82, prvo nakon prve četvrtine. Koš za pobjedu postigao je Murray koji je kod rezultata 111:111 pogodio dugu dvicu 2.5 sekunde prije kraja za konačnih 113-111. U preostalom vremenu Sunsi su se okrenuli Devinu Bookeru, no njegov pokušaj trice blokirao je Jerami Grant.

Rookie Cameron Johnson također je povukao za rezultat 91:88 9 minuta prije kraja. Phoenix je vodio i 101:92, ali Denver je pritisnuo i slavio. Sunsima je ovo bio sedmi uzastopni poraz, a Nuggetsima sedma uzastopna pobjeda iako je bilo vrlo blizu tome da se ta dva niza prekinu.

Pacersi nastavili s odličnim predstavama

Indiana Pacersi nastavili su odličnim predstavama na svom parketu svladavši prvake Toronto Raptorse sa 120:115 nakon produžetka. Priliku donijeti pobjedu Raptorsima na kraju četvrte četvrtine propustio je Kyle Lowry koji je promašio tricu s istekom vremena, a u dodatnih pet minuta domaće je odlično služio dalekometni šut, pogodili su četiri trice kojima su osigurali pobjedu. Sa po 24 pogotka najefikasniji su kod Pacersa bili T.J. Warren i Myles Turner, dok su najbolji kod prvaka bili Lowry sa 30 koševa, devet asistencija i šest skokova te Serge Ibaka sa 23 koša.

S omjerom 21-10 Indiana je šesta, dok je Toronto sa 21-9 četvrti na Istoku.

Rezultati utakmica odigranih 23. prosinca:

Miami - Utah 107-104 Bojan Bogdanović igrao je za Utah 29 minuta i postigao 19 koševa (šut za dva 2-7, trica 2-7, slobodna bacanja 9-10) uz 4 skoka i 3 asistencije Phoenix - Denver 111-113 Dario Šarić igrao je za Phoenix 16 minuta i postigao 13 koševa (šut za dva 5-7, trica 1-4, slobodna bacanja 0-1) uz 6 skokova i 2 asistencije Memphis - San Antonio 115-145 Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio Portland - New Orleans 94-102 Mario Hezonja nije ulazio u igru za Portland Cleveland - Atlanta 121-118 Ante Toni Žižić nije ulazio u igru za Cleveland Detroit - Philadelphia 109-125 Indiana - Toronto 120-115 (produžetak) New York - Washington 115-121 Orlando - Chicago 103-95 Sacramento - Houston 104-113 Golden State - Minnesota 113-104