NBA liga / Hezonja vrlo dobar u porazu New Yorka, Harden opet izdominirao u pobjedi nad Denverom

Los Angeles Lakersi konačnu su uspjeli upisati jednu pobjedu bez LeBrona Jamesa u sastavu

8.1.2019.
9:15
Ap images

Mario Hezonja i "učinkovitost" većinu ove sezone nisu mogli ići u istu rečenicu, no u sinoćnjoj utakmici Portland Trail Blazersa i New York Knicksa hrvatski je košarkaš bio solidan.

Za 31 minutu na parketu zabio je 14 poena uz lijep postotak šuta od 50 posto, a uhvatio je i sedam skokova te je ukrao tri lopte. Bolji ućinak od njega imali su Noah Vonleh (16 poena i 14 skokova) i Enes Kanter (18 poena i 14 skokova). Ipak, nije New York mogao protiv Blazersa koje je do pobjede 111:101 vodio Jusuf Nurkić s 20 poena i osam skokova.

Milwaukee Bucksi vratili su se na pobjedničke staze. Nakon što su se "poskliznuli" protiv Toronta, kod kuće, Utah Jazz nije imao sreće da trijumfira u Wisconsinu. Buckse je do pobjede 114:102 vodio Greek FreakGiannis Antetokounmpo s 30 poena i deset skokova.

Los Angeles Lakersi konačnu su uspjeli upisati jednu pobjedu bez LeBrona Jamesa u sastavu. Na gostovanju u Texasu kod Dallasa slavili su rezultatom 107:97, a najzaslužniji za njihov trijumf bio je Brandon Ingram koji je odigrao "mušku" utakmicu. Zabio je 29 poena bez da je bacio tricu, a šest puta je asistirao. Kod Dallasa je najbolji po tko zna koji put bio Luka Dončić s 27 poena. Ivica Zubac na terenu je proveo nešto manje od četiri minute i ubacio četiri poena uz dva skoka za Lakerse.

James Harden nastavio je žariti i paliti u "run and gun" napadu Houston Rocketsa. Bradonja je Rakete odveo do pobjede 125:113 protiv vodeće momčadi Zapada Denver Nuggetsa. Imao je 32 poena i 14 asistencija, dok je kod Denvera najbolji bio Nikola Jokić s 24 poena i 13 skokova uz četiri asistencije.