HEZONJA ODIGRAO UTAKMICU KARIJERE: / Riječi njegova trenera ulile su u njega snagu za izvedbu koja se pamti

Hezonja je postavio osobni rekord NBA karijere ubacivši 29 poena

4.4.2019.
8:04

Do vrlo važne pobjede u borbi za nastup u doigravanju NBA lige stigla je momčad Orlando Magica koji su pred početak susreta protiv New York Knicksa držali deveto mjesto Istočne konferencije da bi iskoristila svoj susret, ali i poraze Detroita, Miamija i Brooklyna i skočili na sedmu poziciju.

Za konačnih 114-100 najviše je radio Nikola Vučević koji je ubacio 29 poena i imao 13 skokova, a odličan je s klupe bio i Terrence Ross koji je ugrado 23 koša u slavlje floridskog tima.

'Super Mario'

Zasjenili su time igrači Orlanda učinak Marija Hezonje. Svojim bivšim suigračima hrvatski košarkaš Knicksa isporučio je 29 poena uz devet skokova i pet asistencija. Čak 22 koša od svog ukupnog učinka ubacio je u drugoj polovici igre kada su Knicksi i uhvatili priključak za Magicom, ali ne i imali snage za potpuni preokret.

"Super Mario! Sretan sam zbog njega. Rekao sam mu da ću ga bez obzira na sve staviti u početnu petorku za ovu utakmicu i da od njega želim da pokaže Orlandu kakav je igrač i da će dugo ostati u ovoj ligi. Mislim da je istupio i pokazao za što je sposoban", pohvalio je učinak Hezonje trener Knicksa David Fizdale.

Bogdanović ubacio 17, Šarić 14

Bojan Bogdanović je u gostujućoj pobjedi Indiana Pacersa od 108-89 nad Detroit Pistonsima u 34 minute na terenu zabio 17 koševa (šut iz igre 7/15, trice 0/3), pridodavši tome četiri skoka, tri asistencije te po jednu ukradenu loptu i jedan blok. Thaddeus Young je bio najbolji strijelac Indiane sa 21 poenom, osam skokova i četiri asistencije. Andre Drummond je predvodio Pistonse sa 28 koševa i 19 skokova.

Minnesota Timberwolves Darija Šarića su u gostima sa 110-108 nadigrali Dallas Maverickse, a hrvatski košarkaš je odigrao 30 minuta i upisao 14 koševa (šut iz igre 5/14, trice 2/8) uz pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Karl-Anthony Towns je bio najbolji pojedinac Minnesote sa 28 koševa i 13 skokova, a Andrew Wiggins, koji je utakmicu završio sa 19 koševa, zabio je pobjednički koš 19 sekundi prije kraja.

Kod Dallasa je najbolji bio Luka Dončić sa 27 pogodaka, 12 skokova i šest asistencija što mu je 16. double-double ove sezone.

Porazi Clippersa i Sunsa

Od LA Clippersa su sa 135-103 bolji bili Houston Rockets koje je sa 31 košem predvodio James Harden. Chris Paul je dodao 29 koševa za visoku pobjedu Houstona, a Shai Gilgeous-Alexander je sa 20 poena bio najbolji pojedinac Clippersa. Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za poraženu momčad, upisavši u tom vremenu pet koševa (šut iz igre 1/3), jednu asistenciju, tri ukradene lopte i jedan blok. Clippersi sada zaostaju utakmicu i pol za Utahom u utrci za peto mjesto Zapadne konferencije.

Utah Jazz je pak u gostima sa 118-97 svladao Phoenix Sunse, a do pobjede su ih vodili Donovan Mitchell sa 29 koševa i Joe Ingles sa 27. Najbolji kod Phoenixa bio je Richaun Holmes koji je utakmicu završio sa 16 poena, a Dragan Bender je ubacio u 23 minute igre sedam koševa (šut iz igre 3/7, trice 0/4), sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

NBA liga, rezultati:

Detroit Pistons - Indiana Pacers 89-108 (Bojan Bogdanović je odigrao 34 minute za Indianu, zabio je 17 koševa i upisao četiri skoka, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok) Orlando Magic - New York Knicks 114-100 (Mario Hezonja je odigrao 34 minute za New York, zabio je 29 koševa i upisao devet skokova, pet asistencija i dvije ukradene lopte) Washington Wizards - Chicago Bulls 114-115 Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 130-122 Brooklyn Nets - Toronto Raptors 105-115 Miami Heat - Boston Celtics 102-112 New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets 109-115 Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 108-110 (Dario Šarić je odigrao 30 minuta za Minnesotu, zabio je 14 koševa i upisao pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu) Denver Nuggets - San Antonio Spurs 113-85 Phoenix Suns - Utah Jazz 97-118 (Dragan Bender je odigrao 23 minute za Phoenix, zabio je sedam koševa i upisao sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu) Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 116-89 LA Clippers - Houston Rockets 103-135 (Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za Clipperse, zabio je pet koševa i upisao osam skokova, jednu asistenciju, tri ukradene lopte i jedan blok)