ZANIMLJIVA VEČER / Hezonja briljirao protiv svog bivšeg kluba: Žižić skroman u pobjedi, hrvatski Amerikanac ubacio pet poena

Mario Hezonja je odigrao sjajnu utakmicu u dresu Real Madrida

2.2.2023.
8:55

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja zabio je 14 koševa za Real Madrid u pobjedi 83-68 protiv Panathinaikosa u susretu 22. kola Eurolige.

BABO OTKAZAN /

Šarić dobro iskoristio minute i oduševio brutalnom bananom: Celticsi pregazili Netse, Lillard ne prestaje dominirati

Real je već nakon prve četvrtine imao 12 koševa razlike (26-14), a do poluvremena je bilo +18 (48-30). Grci su u trećoj četvrtini smanjili zaostatak, no posljednja dionica je ponovo pripala domaćinu za konačnih 83-68.

Španjolski sastav su do pobjede predvodili Guerschon Yabusele sa 16 koševa i sedam skokova, Mario Hezonja je zabio 14 koševa uz tri skoka, dok je Džanan Musa ubacio 12 poena uz i pet skokova. Kod gostiju istaknuli su se Paris Lee sa 17 koševa, Marius Grigonis sa 12 i Dwayne Bacon sa 11 koševa.

Žižić slavio

Pobjedu je ostvario i Anadolu Efes porazivši Žalgiris sa 80-70. Willy Clyburn je predvodio domaći sastav sa 19 koševa i sedam skokova, Bryant Dunston je postigao 12 koševa uz pet skokova, a naš Ante Žižić je zabio devet koševa uz dva skoka i tri asistencije. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Ignas Brazdeikis sa 25 koševa.

Monaco je na gostovanju bio uvjerljiv protiv "fenjeraša Albe sa 102-84. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Donatas Motiejunas sa 22 koša, te Mike James sa 13 koševa.

Berlinski sastav su predvodili Yanni Wetzell sa 17 koševa i Gabriele Procida sa 16 koševa, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Jaleen Smith zabio pet koševa uz dva skoka i asistenciju.

Na ljestvici vode Olympiakos i Real Madrid sa 37 bodova, dok Barcelona i Monaco imaju po 36 bodova. Na začelju je berlinska Alba sa šest pobjeda i 16 poraza.