HERCEGOVAČKI OBRAČUN U POSLJEDNJIM MINUTAMA: / Svi su u kultnoj dvorani zanijemili nakon što je Babo uzeo loptu

Hercegovački obračun u Staples Centru

29.12.2019.
8:42

U noći sa subote na nedjelju po hrvatskom vremenu u Staples Centru gostovao je Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz. Domaći Los Angeles Clippersi Ivice Zupca nisu uspijeli doći do pobjede. Jazzeri su na kraju slavili 120:107. Oba hrvatska košarkaša pružila su odlične predstave, posebno Ivica Zubac, koji je od svog trenera Doca Riversa ovog puta dobio veću minutažu nego inače. Više o tome možete pročitati - OVDJE.

ČUDESNI LUKA DONČIĆ RUŠI SVE REKORDE: /

Niti Jordan nije radio takve stvari u njegovim godinama; Ovo zvuči i izgleda - nestvarno!

Ivica i Bojan rođeni Mostarci

Bio je to hercegovački obračun u Staples Centru. I Ivica i Bojan rođeni su Mostarci koji ove sezone igraju sjajnu košarku u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Što se tiče ovog zanimljivog hrvatskog dvoboja, napetu završnicu obilježili su upravo hrvatski igrači. Naime, tri minute prije kraja utakmice, pri vodstvu Jazza 111:107, Zubac je uhvatio loptu pod košem gostiju, pucao i promašio šut. Njegovu loptu pokupio je Bogdanović, nakon čega je ukrao loptu jednom od najboljih košarkaša lige Leonardu, pa tricom odveo Utah na velikih sedam razlike dvije minute prije kraja utakmice. Bogdanović je, vrijedi i to spomenuti, krajem treće četvrtine na klupi Jazza dobio tehničku pogrešku.

Za Božić su Clippersi pobijedili Lakerse

Nisu Clippersi, tako, uspijeli pobijediti nakon impresivne pobjede protiv Lakersa u bitki za Los Angeles za Božić. Jazz je postigao posljednjih 11 poena na utakmici i odigrao odličnu obranu, zaustavivši Clipperse koji 3:35 minuta nisu postigli poen. U četvrtoj četvrtini postigli su, naime, samo četiri poena iz igre. Utah je pobijedio unatoč samo 12 poena i osam skokova Rudyja Goberta. Clippersi su, piše NBA Yahoo, dobili bitku u reketu budući da je Ivica Zubac imao 15 poena i 12 skokova, ali malo je drugo išlo na ruku u ovom dvoboju za Los Angeles Clipperse. I drugi ugledni američki medij ESPN ističe kako su Clippersi dobili bitku pod košem zahvaljujući Zupčevom double-double učinku, ali "ništa drugo osim toga nije bilo dobro u njihovoj igri".

HoopBall ističe kako je Zubac nadigrao Rudyja Goberta, dok je Montrezl HarrelI, krilni centar Clippersa, bio out.

Rezultati utakmica u NBA ligi odigranih 28. prosinca:

Golden State Warriors – Dallas Mavericks 121:141 Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 119:110 Boston Celtics – Toronto Raptors 97:113 New Orleans Pelicans – Indiana Pacers 120:98 Miami Heat – Philadelphia 76ers 117:116 (produžetak) Washington Wizards – New York Knicks 100:107 Chicago Bulls – Atlanta Hawks 116:81 Houston Rockets – Brooklyn Nets 108:98 Minnesota Timberwolves – Cleveland Cavaliers 88:94 Milwaukee Bucks – Orlando Magic 111:100 San Antonio Spurs – Detroit Pistons 136:109 Sacramento Kings – Phoenix Suns 110:112 Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers 120:128 LA Clippers – Utah Jazz 107:120