HARDEN I SUIGRAČI OČITALI LEKCIJU WARRIORSIMA: / Rocketsi rezultatski unakazili prvake, ali šteta je već počinjena

Samo je Durant bio spomena vrijedan u redovima prvaka

17.5.2018.
9:06

Samo je jedna utakmica bila potrebna košarkaškima Golden State Warriorsa da u zaborav bace sve što su Houston Rocketsi napravili u osnovnom dijelu sezone. Napravili su to igrači aktualnih prvaka nakon što su u prvom ogledu finala Zapadne konferencije napravili 'break' i oduzeli Rocketsima prednost domaćeg parketa. U noći na četvrtak serija je izjednačena na 1-1, no, upitno je je li počinjena šteta i nadoknadiva...

Houston je u drugoj utakmici serije koja će jednu momčad poslati u veliko finale i borbu za naslov slavio 127-105 nakon što su u prvoj četvrtini stigli do prednosti koju do kraja ogleda nisu ispuštali iz svojih ruku.

Doprinos ostalih

Pobjeda je upisana zahvaljujući i doprinosu igrača na koji Rocketsi u prvom ogledu nisu mogli računati. Primjerice, P.J. Tucker i Trevor Ariza su u otvarajućoj utakmici serije kombinirali 58 minuta, 3-11 iz igre i donijeli na bodovni konto samo devet poena, u drugoj su 'eksplodirali' pruživši u kombinaciji 41 koš uz vrhunskih 15-18 iz igre. Jasno, svoje su odradili i nositelji igre James Harden (27 poena, deset skokova) i Chris Paul (16 koševa, šest asistencija), ali je i doprinos Erica Gordona s klupe (27 koševa) bio je iznimno važan...

Kod poraženih Warriorsa ponovno je najbolji bio Kevin Durant sa 38 koševa od čega ih je 18 stiglo u trećoj četvrtini. Svi ostali iz redova prvaka izuzev još Stephena Curryja (16 poena, po sedam skokova i asistencija) ostali su na jednoznamenkastom broju koševa, s time i da je Curry zaustavljen iza crte za tricu (1-8).