EUROBASKET: / I Slovenija deklasirala Srbiju

Meč za sedmo mesto biće nam poslednja šansa za mesto na Mundobasketu

19.9.2013.
17:12

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Naša selekcija poražena je od domaćina rezultatom 92:74 (30:16, 23:19, 18:20, 21.19)

Srbija će protivnika u meču koji se igra u subotu saznati tek za 24 sata, a pobeda garantuje mesto na SP u Španiji sledeće godine.

Ako je protiv superiornih Španaca neko mogao da nađe opravdanje, beskrvni nastup Srbije ovog popodneva nemoguće je racionalno objasniti.

Bez odbrane od brzih napada rivala, bez odbrane od trojki, sa dugim periodima bez pogotka iz igre, naši su se ponovo predali već u prvoj četvrtini.

Opet su podbacili ključni igrači, iako je Krstić na kraju ubacio 16 poena uz 5 skokova, njegov doprinos stigao je prekasno, kada je rival već imao dvadesetak poena prednosti.

Ponovo je najbolji bio Gagić, koji je prekidao loše serije i završio sa 12 poena. Ubacili smo dve trojke iz 18 pokušaja, a primili 11, od čega 8 do poluvremena.