DARIO, ŠTO SI TO NAPRAVIO! / Šarić ostvario rekord NBA karijere u kultnoj dvorani Jordanovih Bullsa

Dario Šarić i dalje pomiče granice u svojoj "rookie" sezoni, u pobjedi u gostima protiv Chicago Bullsa 117:107 zabio je 32 poena, što mu je rekord NBA karijere!

25.3.2017.
8:39

Šarić je legendarnoj dvorani United Center, u kojoj je nekad "carevao" legendarni Michael Jordan, igrao 34 minute, a uz 32 poena (šut iz igre 12-19, trice 2-5), imao deset skokova i dvije asistencije.

Dosad mu je rekord bio 29 poena protiv Los Angeles Lakersa. Šarić je prije dva tjedna također bio sjajno raspoložen u gostima, u Staples Centru.

Sixersi su uspjeli pobijediti Bullse nakon 12 utakmica.

Šarićevih 13 poena u zadnjoj četvrtini

Nakon utakmice, Šarić je pohvalio suigrača Shawna Longa koj je zabio 18 poena i imao sedam skokova:

"Long je najviše zaslužan, ušao je s klupe, donio nam energiju koju smo trebali. Inače ima problema s prekršajima, ali večeras je bio pametan", kazao je Šarić.

Philadelphia je na poluvremenu vodila 59:46, sredinom treće četvrtine došla do 81:55, ali su Bullsi uspjeli smanjiti na 92:102. Tad ih je tricom "ohladio" Šarić koji je u zadnjoj četvrtini zabio 13 poena.

"Šarić im je 'slomio kičmu. U tim trenucima našao je različite načine da zabije koš", kazao je trener Brett Brown.

Hrvatski košarkaš otrpio je nakon utakmice i već tradicionalno polijevanje vodom. T. J. McConnell mu je jedan od najboljih prijatelja u Sixersima, nije se Dario naljutio...

"On mi je stvarno dobar prijatelj. U redu je", kazao je Šarić u mikrofon reporterki Molly Sullivan.

U momčadi Sixersa već drugu utakmicu za redom nema Jahilla Okafora, a Joel Embiid je operirao menisk.

Kod Chicaga je najbolji bio Butler sa 36 koševa, 11 asista i 7 skokova, Portis je dodao 17, a Mirotić 15 poena.

Bogdanovićevih 17 u pobjedi Washingtona

Bojan Bogdanović je protiv svoje bivše momčadi Brookyln Netsa, iz koje je razmijenjen u Wizardse prije mjesec dana, ubacio 17 poena.

Ušao je Bogdanović s klupe, odigrao 26 minuta, iz igre gađao 6-12, od toga je nije ubacio ni jednu tricu (iz tri pokušaja), skupio je sedam skokova i dvije asistencije.

Za Wizardse, John Wall je zabio 22, u Netsima je Justin Hamilton, američki centar s hrvatskom putovnicom i nesuđeni hrvatski reprezentativac, zabio 20.

Orlando 'uništio' Detroit

Orlando je "uništio" momčad svog bivšeg trenera Stana van Gundyja, pobijedivši Detroit s 115:87. Mario Hezonja dobio je respektabilnu minutažu, igrao je 28 minuta i ubacio šest poena (šut 2-6, trice 0-2), imao je četiri skoka i čak šest asistencija.

Damjan Rudež igrao je šest minuta i ubacio pet poena (šut 2-3, trice 1-1), imao o jedan skok i asistenciju.

U momčadi Magica čak su šestorica igrača imala dvoznamenkasti učinak, najviše je ubacio Ross s 18 poena.

Booker zabio 70

Priča večeri u NBA ligi je Devin Booker. Suigrač Dragana Bendera u Phoenixu zabio je 70 poena u porazu Sunsa protiv Bostona 120:130. Najmlađi je igrači koji je to upsio u ligi. Posebno je raspoložen bio u drugom poluvremenu kad je zabio 51 poen.

To je najbolji pojedinačni učinak od 81 koša Kobeja Bryanta iz 2006. godine.

Rezultati:

Charlotte - Cleveland 105:112 Indiana - Denver 117:125 Orlando - Detroit 115:87 Washington - Brooklyn 129:108 Boston - Phoenix 130:120 Chicago - Philadelphia 107:117 Houston - New Orleans 117:107 Milwaukee - Atlanta 100:97 Golden State - Sacramento 114:110 LA Lakers - Minnesota 130:119