CURRY JE PROMAŠIO NEMOGUĆE: / 'Prejeli smo se purice za Dan zahvalnosti. Ovo je najgora utakmica koju sam gledao u životu'

Nakon odmora za Dan zahvalnosti, sinoć je u NBA ligi odigrano čak 15 utakmica, dakle sve momčadi su bile u pogonu. No, hrvatski košarkaši nisu imali zapaženiji učinak.

26.11.2016.
10:20
Screenshot/Youtube

Bojan Bogdanović je u porazu Brookylna kod Indiane (97:118), igrao 25 minuta i ubacio 8 poena (šut za dva 1-5, trica 2-5) uz 3 skoka i 1 asistenciju.

Nesti izgubili šestu u nizu

Netsi su izgubili šestu utakmicu zaredom, ovoga puta na gostovanju kod Pacersa koji su ih nadigrali sa 118-97 iako su igrali bez svog najboljeg strijelca Paula Georgea. Priliku Georgeovim izostankom je dobio i iskoristio Glenn Robinson III koji je predvodio domaće sa 20 ubačaja, dok je isti učinak u dresu gostiju imao Brook Lopez.

Brooklyn je pao na omjer 4-11, dok su Pacersi stigli nadomak 50-postotnog učinka sa 8-9.

Šarić šutirao 1-6

Philadelphia je kod kuće poražena protiv Chicaga (89:105).Sixersi su držali kakav-takav rezultatski priključak s Bullsima samo tijekom prvog poluvremena, no u nastavku su gosti pobjegli čak i na 28 razlike. Jimmy Butler i Dwyane Wade predvodili su Bullse sa po 26 koševa, dok je najefikasniji u domaćem sastavu bio Ersan Ilyasova sa 14 ubačaja. Dario Šarić igrao je 22 minute i za četiri koša je potrošio šest lopti iz igre (šut za dva 1-6, slobodna bacanja 2-2). Imao je i sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Philadelphia je sada pala na omjer pobjeda i poraza 4-12, dok je Chicago sa 10-6 na diobi drugog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Hezonji osam minuta, Rudež na klupi

Niz poraza na tri produžio je i Magic domaćim 91-94 neuspjehom protiv Wizardsa. U neizvjesnoj završnici najbolji igrač gostiju John Wall nije dopustio preokret, već je sa 26 koševa, 10 asistencija i sedam skokova odveo svoju momčad do tek pete ovosezonske pobjede. Uz njega dobar je kod gostiju bio Otto Porter sa 19 ubačaja. Kod domaćih istakli su se Serge Ibaka sa 19 poena i Nikola Vučević sa po 17 koševa i skokova. Hezonja je igrao osam minuta i postigao dva poena uz šut za dva 1-2 i jedan skok, dok Damjan Rudež nije igrao za Orlando.

Orlando je sada na omjeru 6-10, a Washington na 5-9.

Dragan Bender igrao je za Phoenix 7 minuta i postigao 3 koša (šut za tricu 1-2, slobodna bacanja 0-2), a Phoenix je kod kuće poražen od Minnesote 85:98.

Golden State nije dozvolio iznenađenje

Ovaj put nije bilo iznenađenja u utakmici Golden Statea i Lakersa u Los Angelesu. Gosti su slavili 109:85, uz 29 poena i 6 skokova i 9 asistencija Kevina Duranta te 24 poena, 5 skokova i 5 asistencija Stephena Curryja. Trener gostiju Steve Kerr iskreno je kazao kako su se "igrači vjerojatno prejeli, jer je ovo bila jedna od najgorih utakmica koje je gledao u NBA ligi".

Njegovu tvrdnju ilustrirat će i promašeni pokušaj zakucavanja Stepha Curryja.

Ivica Zubac nije igrao za Lakerse.

Jamesova 1000. utakmica

Prvaci Cleveland Cavaliersi na svom su terenu "razvalili" Dallas Maverickse sa 128-90 u jubilarnoj 1000. ligaškoj utakmici LeBrona Jamesa. Domaći su već u prvom poluvremenu imali i 40 razlike (68-28), a najveća im je prednost bila 45. James je jubilarac proslavio sa 19 poena, 11 asistencija i 5 skokova, a najefikasniji kod prvaka bili su Kevin Love sa 27 pogodaka i 10 skokova i Kyrie Irvig sa 25 ubačaja. Kod slabih Mavsa najefikasniji je bio Dirk Nowitzki sa 15 koševa.

Cavsi su na vrhu Istoka s omjerom 12-2, dok su Mavsi posljednji sastav Zapada i čitave lige sa 2-13.

Carmelo Anthony zabio je za pobjedu Knicksa protiv Charlotte, u produžetku za 113:111.

Rezultati:

Indiana - Brooklyn 118-97 Philadelphia - Chicago 89-105 Phoenix - Minnesota 85-98 Orlando - Washington 91-94 LA Lakers - Golden State 85-109 Sacramento - Houston 104-117 Cleveland - Dallas 128-90 New York - Charlotte 113-111 - produžetak Detroit - LA Clippers 108-97 Portland - New Orleans 119-104 Denver - Oklahoma City 129-132 - produžetak Milwaukee - Toronto 99-105 Memphis - Miami 81-90 Utah - Atlanta 95-68 Boston - San Antonio 103-109