LUDA UTAKMICA / Mavericksi srušili Clipperse: Zubac zakazao, čudesni Dončić pogodio 'nemoguću' tricu za pobjedu Dallasa, pogledajte majstoriju

Dakllas Mavericksi skro su prokockali prednost od 25 poena, pa ih je na kraju morao spašavati sjajni Dončić

16.11.2022.
7:34

Košarkaši Dallasa pobijedili su pred svojim navijačima Los Angeles Clipperse 103-101 premda su skoro prokockali +25 krajem prvog poluvremena.

TO TREBA ZNATI /

Suci iz NBA lige ne znaju ni osnovna pravila košarke: Ovakve stvari se sude zagićima, nevjerojatno je da to nisu vidjeli

Dallas je nakon prve četvrtine imao veliku prednost od 30-15, a u tom dijelu utakmice Slovenac Luka Dončić je već upisao 12 poena, šest asistencija i četiri skoka. Krajem prvog dijela Dallas je otišao i na 25 poena prednosti (54-29), ali time utakmica nije bila riješena.

U nastavku su gosti iz Los Angelesa pomalo spuštali zaostatak te su poveli tijekom posljednje četvrtine. No, dvije trice Reggiea Bullocka u posljednje dvije minute, kao i nemoguća trica Dončića kada je spašavajući loptu da ne ode izvan okvira parketa pogodio iz daljine, na kraju su presudili u korist domaćina.

Nemoguću tricu Luke Dončića možete vidjeti OVDJE.

Luka Dončić

Dončić je dvoboj završio s 35 poena, 11 skokova, pet asistencija te po tri osvojene i izgubljene lopte. Finney-Smith je dodao 21, a Dinwiddie 16 uz šest dodavanja.

Hrvatski centar Ivica Zubac je imao lošu večer te je za 33 minute ubacio samo tri poena, sve s linije slobodnih bacanja. Iz igre je gađao 0-2, a imao je još sedam skokova, četiri asistencije, dvije blokade i jednu izgubljenu loptu. Prvi strijelac LA Clippersa bio je Paul George s 23 koša, ali je izgubio i deset lopti.

McCollum srušio Memphis

New Orleans je u drugom poluvremenu slomio Memphis te je na svom parketu pobijedio 113-102. Šuterski se u drugom poluvremenu razgoropadio CJ McCollum koji je utakmicu završio s 30 poena i devet asistencija, a za tri poena je gađao 7-13. Njega su u domaćim redovima odlično pratili Ingram i Nance Jr., obojica su postigla po 19 poena, dok je Larry Nance Jr. tome dodao i sedam skokova te dvije blokade.

Nakon prvog poluvremena Ja Morant je za Memphis već imao 24 poena na kontu. Utakmicu je završio s 36, uz sedam skokova i četiri asistencije, ali za goste je to bilo premalo.

Nakon 5-0 pred svojim navijačima prvi domaći poraz u sezoni upisali su igrači Utah Jazza. Bolji je od njih bio New York 118-111. Goste je do slavlja vodio Jalen Brunson koji je ubacio 25 poena uz osam asistencija.