NISU IMALI ŠANSE / Cibona teško stradala na gostovanju u Beogradu: Partizan s lakoćom 'natrpao' hrvatskog prvaka

Cibona je poražena na gostovanju kod Partizana

8.1.2023.
22:59
Marko Lukunic/PIXSELL

Košarkaši Cibone doživjeli su očekivan poraz u 14. kolu ABA lige, a na gostovanju u Beogradu svladao ih je Partizan s uvjerljivih 93-68 (17-19, 32-19, 25-19, 19-11).

TAKAV VAM JE ON /

Uzdrmana Sevilla na krilima Rakete napokon upisala pobjedu: Sjajni Rakitić asistirao u slavlju

Cibonine strijelce je predvodio Aleksandar Aranitović sa 16 koševa, a Marko Baković ih je ubacio 13 uz devet skokova. Danilo Anđušić je sa 22 koša bio najbolji strijelac dvoboja, a Alen Smailagić je postigao 20 poena za pobjednike.

Iako je Cibona otvorila dvoboj sa samo jednim ubačajem u prve tri minute, što je Partizan iskoristio za vodstvo 8-2, a potom i 13-5, hrvatski prvak je serijom 10-1 u zadnje tri minute prve četvrtine došao do vodstva 19-17.

Nije išlo protiv moćnog Partizana

Ulaskom francuskog centra Mathiasa Lessorta i Danila Anđušića u drugoj četvrtini, Partizan je postao ubojitiji u napadu i čvršći u obrani, što je rezultiralo serijom domaće momčadi 12-0 od 13. do 15. minute za vodstvo 36-23.

Cibona je do kraja prvog poluvremena smanjila zaostatak na -11 (49-38), ali je momčad Josipa Sesara u drugoj četvrtini primila 32 koša, a Anđušić i Lessort su kao strijelci ili asistenti sudjelovali u 23 poena.

Partizan je u trećoj četvrtini polako gradio prednost do +20 (72-52), koje je domaća momčad prvi put dohvatila u 29. minuti. Tako je posljednja četvrtina za momčad Željka Obradovića postala tek puka formalnost na putu prema pobjedi protiv Cibone oslabljene neigranjem Lovre Mazalina, koji je bio u zapisniku, ali nije se pojavio na parketu.

Cibona je s učinkom 6-8 na sedmom mjestu, iza Zadra koji ima 7-6 i utakmicu manje, koju će odigrati u ponedjeljak (18 sati) u Podgorici protiv Studentskog centra. Split je na devetoj poziciji sa 5-9.

Partizan je na vrhu sa 12 pobjeda iz 14 nastupa. Isti broj pobjeda, ali uz utakmicu manje ima Crvena zvezda. Ljubljanska Cedevita Olimpija je na učinku 11-2, a FMP ima 10-4. Na začelju je skopski MZT s učinkom 2-12.