Cibona protiv Budućnosti stigla do 10. pobjede

U 21. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je stigla do jubilarne 10. pobjede sezone preko podgoričke Budućnosti. Bilo je 80:74 za Vukove.

4.2.2012.
19:29

Cibona je u dvorani Dražena Petrovića vrlo dobrom igrom svladala treći sastav ABA lige - Budućnost. Gosti su tek u dva navrata, i to vrlo kratka, imali vodstvo u svojim rukama, koje su momci trenera Jasmina Repeše vrlo brzo neutralizirali. Imala je Cibona prednost tijekom praktički cijele utakmice, ali je tek u završnici uspjela slomiti vrlo uporne goste. Pet minuta prije kraja susreta Budućnost je ubačajem Bojana Dubljevića došla na svega tri koša zaostatka (72:69), ali onda Cibona, pametnom serijom slobodnih bacanja, radi 8-2 i dvije minute prije kraja odlazi na, pokazalo se, nedostižnih 80:71. Budućnost je do kraja ubacila još tri slobodna bacanja i samo ublažila poraz. Najbolji u redovima domaćeg sastava bio je stari rutiner Davor Kus sa 17 poena, te dva skoka i asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Vrlo dobar je bio i ostatak momčadi u kojoj su svi, osim Antawaina Barboura, ubacili šest poena i više. Kod gostiju je najefikasniji bio Čedomir Vitkovac koji je za 34 minute na parketu ubacio 22 poena te imao osam skokova i pet asistencija. Cibona - Budućnost 80-74 Radnički - Crvena Zvezda 86-90 Partizan - Zlatorog 90-50 Krka - Cedevita 63-74 Olimpija - Maccabi 63-83 Široki - Hemofarm (nedjelja) Redoslijed: 1. Maccabi 18-1, 2. Cedevita 14-4(-1), 3. Partizan 13-6, 4. Budućnost 13-6, 5. Olimpija 11-7...