DOMINIRALI OD POČETKA / Cibona pregazila Zadar i upisala prvu pobjedu ove sezone

Cibona je kontrolirala utakmicu od samog početka, povela sa 15-5, a Zadar je jedini put zaprijetio pred kraj druge četvrtine

7.10.2022.
20:45
Jurica Galoic/PIXSELL

U derbiju 2. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao domaćin u KC "Dražen Petrović" svladala Zadar sa 91-73 (25-18, 18-21, 24-17, 24-17).

Cibona je kontrolirala utakmicu od samog početka, povela sa 15-5, a Zadar je jedini put zaprijetio pred kraj druge četvrtine kada je i upisao svoje jedino vodstvo od 37-36. No, u drugom poluvremenu su se domaći predvođeni Kapustom i Bundovićem ponovno odlijepili te više nisu dopustili gostima povratak.

Lovro Mazalin je postigao 18 koševa uz 15 skokova za Cibonu, Borna Kapusta je dodao 17, a Filip Bundović 16, dok su kod Zadra najefikasniji bili Arijan Lakić sa 14 i Marko Ramljak sa 13 ubačaja.

I Cibona i Zadar sada su na omjeru pobjeda i poraza 1-1.