BRILJANTNE PARTIJE ŠARIĆA I HEZONJE: / LeBron poput Jordana, a ovo što je napravio KAT viđeno je drugi put u 21. stoljeću

LeBron James izjednačio je rekord Michaela Jordana od 866 utakmica u nizu sa barem 10 koševa

29.3.2018.
8:19
Screenshot

NBA LIGA ŠARIĆEVO DODAVANJE PROGLASILA ASISTENCIJOM VEČERI: Za njega u utakmici sezone nisu postojali izgubljena lopta i nemoguć potez

NBA LIGA ŠARIĆEVO DODAVANJE PROGLASILA ASISTENCIJOM VEČERI: /

Za njega u utakmici sezone nisu postojali izgubljena lopta i nemoguć potez

Luda večer na NBA parketima je iza nas. Dvojica Hrvata odigrala su maestralne utakmice za svoje klubove, a dvije zvijezde lige odigrale su utakmice za pamćenje, no krenimo redom.

Philadelphia 76ersi na svom su terenu pobijedili New York Knickse sa 118-101, a Dario Šarić bio je najbolji igrač te utakmice ostvarivši double-double učinak. Dario je za 35 minuta na terenu ubacio 26 koševa te dodao čak 14 skokova, pet skokova i dvije ukradene lopte.

Sjajnu utakmicu odigrao je i Ben Simmons koji je ubacio 13 koševa te skupio deset skokova i osam asistencija, a JJ Redick dodao je 21 koš. Navijače Sixersa posebno brine ozljeda JoelaEmbiida koji je napustio teren i završio u bolnici nakon sudara sa suigračem Markelleom Fultzom. U redovima gostiju najbolji je bio Michael Beasley s 22 koša.

A izvrsnu utakmicu odigrao je i Mario Hezonja čiji je Orlando Magic na svom terenu poražen od Brooklyn Netsa sa 104-111. Hezonja je kao i Šarić u igri proveo 35 minuta, a za to je vrijeme ubacio 23 koša te na to dodao sedam skokova i tri asistencije. Prvo ime Magica bio je Nikola Vučević sa 24 koša, ali i velikih 15 skokova.

LeBron James odigrao je utakmicu za pamćenje za svoje Cleveland Cavalierse na gostovanju kod Charlotte Hornetsa. U pobjedi svoje momčadi sudjelovao je sa 41 košem, deset skokova i osam asistencija. Ovim je učinkom izjednačio jedan nestvaran rekord kojeg je postavio Michael Jordan - 866 utakmica u nizu zabio je barem 10 koševa!

Jeff Green dodao je 18 koševa za pobjedničku momčad, a kod poraženih Hornetsa najbolji su bili Walker i Howard s 21, odnosno 19 koševa. Ante Žižić dobio je jednu minutu te je uspio zabilježiti jednu asistenciju.

Ali glavna zvijezda večeri ipak je Karl-Anthony Towns. On je u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa za 41 minutu ubacio ogromnih 56 koševa te dodao 15 skokova. Učinkom karijere postao je i drugi igrač u 21. stoljeću koji je zabio barem 55 koševa i skupio 15 koševa. Prvi je Anthony Davis koji je 2016. godine Pistonsima ubacio 59 koševa i dodao 20 skokova.

Wiggins je za pobjedničku momčad dodao 17 koševa, a kod gostiju je najbolji bio Muscala s 24 koša, dok je Prince dodao 21.

Ivica Zubac dobio je osam minuta u domaćoj pobjedi Lakersa protiv Dallasa 103-93 te je uhvatio tri skoka. Dragan Bender u porazu Phoenix Sunsa 111-99 igrao je 18 minuta te je ubacio dva koša te uhvatio jedan skok i dodao dvije asistencije.