'HVALA TORCIDI ŠTO SU DOŠLI' / Babo srušio rekord NBA legende, ali ni to nije pomoglo Hrvatskoj: 'To je bio glavni problem, a ne moj umor'

Razočaran je najviše bio zbog navijača

3.7.2021.
18:23
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostala je bez izgleda za plasman na olimpijske igre u Tokiju nakon što je u polufinalu kvalifikacijskog turnira za OI kojem je domaćin Split, izgubila od Njemačke sa 76-86.

HRVATSKA OSTALA BEZ OLIMPIJSKIH IGARA /

Košarkaši pali u Splitu nakon velike drame, ni čudesna Bogdanovićeva predstava nije pomogla protiv Njemačke

Hrvatska neće ići na svoje pete olimpijske igre, a Njemačka će svoju priliku tražiti u nedjelju u finalu protiv Brazila kojeg vodi Aco Petrović.

Hrvatskoj nije pomogla niti fantastična predstava Bojana Bogdanović s 38 koševa, kojom je srušio rekord Dirka Nowitzkog starog 13 godina. Naime, zabio je najviše poena na jednoj utakmici olimpijskih kvalifikacija. Nowitzki je do sada držao taj rekord s 35 postignutih poena.

"Teška utakmica. Igrali smo te tri četvrtine dobre, kontrolirali smo defenzivni skok gdje smo im dopustili samo tri napadačka na kraju druge četvrtine. Hvala publici što je došla, hvala Torcidi što su došli. Nažalost, nije bilo dovoljno još jednom. Prije svega je bio problem uigranosti, ne bih rekao da sam bio umoran, imali smo samo 7-8 dana za uigrati se. Još jedno razočarenje, imali smo sjajnu priliku, organizirali smo ovdje turnir i imali odličnu podršku. Jedna ili dvije lopte su presudile i otišle na njihovu stranu. Uzeli smo i ja i Mario par prebrzih trica, možda smo trebali odigrati duže napade, spustiti dolje Žižiću, ali eto, što je tu je. Ovakvu podršku nismo imali dugo vremena. Ne znam što reći", izjavio je Bogdanović poslije utakmice.