BOGDANOVIĆ OPET ODUŠEVIO: / Babo izrešetao mrežicu Knicksa, Bender slavio protiv Šarića u utakmici iz snova Devina Bookera

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je novu dobru utakmicu za svoje Indiana Pacerse.

5.12.2017.
8:22

Bez imalo drame upisali su Pacersi novu pobjedu pred svojim navijačima u ogledu protiv Knicksa u noći na utorak. Već na poluvremenu bilo je +26, a na ulasku u posljednju četvrtinu 95-65 pa su se nositelji igre mogli i malo odmoriti kroz ovaj ogled. Bez Kristapsa Porzingisa i Tima Hardawaya Jr. Knicksi imaju prilično otupljen vrh napada, a kako su izgledali najbolje će reći podatak da je statistički iskočio igrač s klupe Willy Hernangomez kojem je za 14 poena (najviše u momčadi) i deset skokova (najviše u momčadi) bilo dovoljno niti sedamnaest odigranih minuta.

Knicksi bez nositelja

Pacersi takvih problema nisu imali, kompletna petorka i još dvojica s klupe ubacila su dvoznamenkast broj poena, a najviše Thaddeus Young (20). Nešto više od 29 minute i jedanaest šuteva (pogođenih sedam) iz igre bilo je dovoljno Bogdanoviću za 19 poena.

Dvojica Hrvata našla su se na istom parketu u Wells Fargo Centru u kojem su Phoenix Sunsi svladali Philadelphia 76erse 115-101. Dario Šarić (deset poena, devet skokova) imao je bolji statistički učinak od Dragana Bendera (tri koša, šut 1-5, četiri blokade), no više razloga za zadovoljstvo definitivno Bender, a najviše njegov 21-godišnji suigrač Devin Booker koji je definitvno obilježio ogled i dobio bitku sa vršnjakom Benom Simmonsom.

Bookerova dominacija

Simmons je odigrao odlično i skupio 20 poena, osam skokova i sedam asistencija, ali Booker, momak iza kojeg je u karijeri već jedna utakmica od 70 ubačenih koševa, dominirao ogledom sa 46 poena i osam uhvaćenih lopti.

Nastupila su još dvojica Hrvata, u epizodnim ulogama. Mario Hezonja je promašio jedini pokušaj u devet odigranih minuta tijekom poraza Orlando Magica kod Charlotte Hornetsa, a Ante Žižić ubacio dva poena i uhvatio tri lopte za četiri odigrane minute u slavlju Cleveland Cavaliersa kod Chicago Bullsa. Pobjeda je bila dvanaesta uzastopna za prošlosezonske finaliste NBA lige. Prvaci Warriorsi su, pak, slavili kod New Orleans Pelicansa (a to platili i ozljedom Stephena Curryja) unatoč minusu od 21 koša tijekom prvog poluvremena. Susret je obilježio i sukob Kevina Duranta i DeMarcusa Cousinsa...