BENFICA PALA U ZAGREBU: / Cibona osigurala plasman u drugi krug

Košarkaši Cibone su u susretu 4.

18.11.2015.
21:12
Slavko Midzor/PIXSELL

Cibona je odlično otvorila utakmicu, te serijom 17:0 od 6. do 12. minute ostvarila prednost od 31:13, a u jednom je trenutku imala i 22 koša razlike (38:16). Ipak, gosti su se početkom treće četvrtine uspjeli primaknuti na četiri razlike (53:49), no nisu uspjeli potpuno preokrenuti susret. Dvije minute prije kraja utakmice bilo je 74-59 za Cibonu, te je pobjednik ipak bio odlučen, da bi posljednjih sedam poena na utakmicu postigao Daequan Cook koji je tako ublažio poraz Benfice.

Protiv Belgijanaca za prvo mjesto

Ante Toni Žižić s 21 košem i sedam skokova, te James Florence s 12 ubačaja i osam asistencija bili su najbolji kod Cibone, dok je Cook ubacio 22 poena za Benficu.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Cibona je druga na ljestvici s tri pobjede i jednim porazom, dok je Benfica treća s jednom pobjedom i tri poraza. Na vrhu je Antwerp Giants s četiri pobjede, a na dnu Sopron s četiri poraza. U sljedećem kolu Cibona će u utorak gostovati kod Antwerpa, a bit će to utakmica za prvo mjesto u skupini.