Košarka na OI-u /

Još imaju šanse: Hrvatski trener ostvario prvu pobjedu, probudila se i Giannisova Grčka

Hrvatski trener još uvijek ima šanse proći dalje sa svojom reprezentacijom

2.8.2024.
15:39

Košarkaške reprezentacije Grčke i Brazila ostvarile su u posljednjem, trećem kolu olimpijskog turnira po skupinama, premijerne pobjede čime su zadržale šansu da se ipak plasiraju u četvrtfinale.

ZASLUŽILI SU /

Održan doček braći Sinković: 'Da je netko pisao holivudski scenarij, ne bi bio bolji od ovog'

Nakon izgubljenih susreta od Kanade i Španjolske u skupini A, košarkaši Grčke su svladali Australiju 77-71 (25-24, 28-12, 9-14, 15-21). Grčka je stvorila veliku prednost do poluvremena i iako su Australci prijetili u nastavku, nisu na kraju ugrozili grčko slavlje. Bili su blizu tome jer su dvije minute prije kraja došli na mali zaostatak od 69-71.

Grke je do pobjede vodio Giannis Antetokounmpo koji je uz 20 poena imao sedam skokova i šest asistencija. Thomas Walkup je za Grke ubacio 18 koševa. Prvo ime kod Australaca bio je Jock Landale sa 17 koševa i osam skokova.

U skupini A od 17.15 sati igraju Kanada, koja ima dvije pobjede i Španjolska, koja je na omjeru 1-1.

Prvu je pobjedu u skupini B upisao i Brazil, reprezentacija koju vodi hrvatski strateg Aleksandar Petrović. Pobijedili su Brazilci sa 102-84 (31-20, 24-24, 22-29, 25-11) Japan te su time ostali u igri za prolaz u četvrtfinale kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Sjajno je Brazil odradio prvu i posljednju četvrtinu, a potpuna enigma Japancima bio je Bruno Caboclo koji je dvoboj okončao s 33 poena i 17 skokova. Za Brazil je Vitor Benite dodao 19 poena, a prvo ime u japanskoj momčadi bio je Josh Hawkinson s 26 koševa i 10 skokova.

U ovoj skupini će od 21 sat igrati Njemačka i Francuska te odlučiti o prvom mjestu u skupini B.