Veliko slavlje: Split srušio Cibonu!

U hrvatskom derbiju 9. kola regionalne ABA lige košarkaši Splita su na svom parketu pobijedili goste iz Zagreba, košarkaše Cibone, sa 72:62...

17.11.2012.
18:40

Takav rezultat uvjetovao je izjednačenje ove dvije momčadi na ljestvici, sada i Split i Cibona imaju omjer 4-5.

Na poluvremenu subotnjeg ogleda Cibona je imala minimalnu prednost od 39:35, ali je u nastavku potpuno pala u napadačkom dijelu. U tih 20 minuta Cibona je zabila tek 23 poena, pa ništa osim poraza nije niti mogla očekivati. Split je utakmicu okrenuo u trećoj četvrtini, te je na kraju rutinski došao do visokih +10 na kraju (72-62).

Josip Sobin je bio prvi igrač Splita sa 17 poena, te četiri asistencije i šest skokova. Dobro je utakmicu odradio i Toni Dijan koji je ubacio 13 poena, uz osam skokova i tri uspješna dodavanja. Kod Cibone je najbolji bio Andrija Žižić sa 17 poena.

Šesti ovosezonski poraz košarkaši Zadra su pretrpjeli u 9. kolu regionalne ABA lige na gostovanju u Podgorici. Bilo je 76-60 za domaću Budućnost. Niti jednu četvrtinu Zadrani nisu uspjeli riješiti u svoju korist, a tek su posljednju dionicu uspjeli odigrati neriješeno (15-15).

Gerald Lee predvodio je Budućnost do pete ovosezonske pobjede sa 15 koševa, dok je Čedomir Vitkovac ubacio jedan koš manje. Kod Zadra je najefikasniji sa 14 koševa bio Jozo Brkić, koji je ujedno bio i jedini dvoznamenkast igrač poraženog sastava.

Romeo Travis ubacio je 9 kod poražene momčadi, a Chaisson Allen 8 koševa uz 5 asistencija.

ABA liga, 9. kolo: Budućnost - Zadar 76-60 Split - Cibona 72-62 Radnički - Široki 73-59 Igokea - MZT Skoplje (kasnije)

Redoslijed: 1. Partizan 6-2 (-1), 2. Igokea 6-2 (-1), 3. Cedevita 5-3 (-1), 4. Radnički 5-4, 5. Budućnost 5-4..., 10. Cibona 4-5, 11. Split 4-5... 13. Zadar 3-6...