EUROPSKE IGRE MLADIH / Novosti s važnog natjecanja: Velika pobjeda Kneževića, Milun izgubio diskutabilnim prekidom

Petar Krešimir Knežević prvo ime hrvatskog boksa u posljednjem natjecateljskom danu na Europskim igrama mladih na boksačkom turniru

26.6.2023.
8:37
Davor Puklavec/PIXSELL

Mladi 19-godišnji hrvatski boksač Petar Krešimir Knežević plasirao se u nedjelju u osminu finala Europskih igara u polusrednjoj kategoriji (do 71 kg), dok je hrvatski prvak u superteškoj (+92 kg) Marko Milun zaustavljen u prvom kolu prekidom u drugoj rundi.  To su, ujedno i dvije posljednje informacije i najvažnija dva događaja za hrvatski boks i sve ljubitelje ove plemenite vještine... Danas je na natjecanju novi natjecatejski dan...

LEONARD PIJETRAJ /

'Nemam težak karakter nego imam svoj stav i ne dozvoljavam da me se gazi, a sad ću reći što se dogodilo između Babića i mene'

Najveća pobjeda za Kneževića

Za spomenuti kako je fantastični Zadranin Petar Krešimir Knežević u nedjelju u Krakovu ostvario svoju najveću seniorsku pobjedu na međunarodnim natjecanjima svladavši u neizvjesnom meču Rumunja Cosmina Daniela Hermiziua jednoglasnom odlukom sudaca (5-0), ali zahvaljujući tome što je bio bolji u zadnjoj rundi.

Prvu je tijesno osvojio hrvatski borac (3-2), a drugu Rumunj (3-2) pa su u zadnju ušli bodovno izjednačeni (19-19).

Seniorskog i mlađeseniorskog prvaka Hrvatske do 71 kg u osmini finala čeka francuski prvak Makan-Vie Traore koji je u prvoj borbi uvjerljivo s 5-0 u sve tri runde svladao reprezentativca Kosova Behramija. Borba Kneževića i Traorea na rasporedu je u utorak.

Šteta za Miluna

Marko Milun je izgubio mogućnost borbe za pobjedu i plasman u osminu finala superteške kategorije (+92 kg) diskutabilnom odlukom australskog suca Sulejmanija, koji je prekinuo meč u drugoj rundi i time dodijelio pobjedu britancu Deliciousu Orieju. Navodni razlog za prekid je bila posjekotina i krvarenje hrvatskog prvaka. Iz hrvatskog tabora tvrde da je Milun bio spreman za nastavak borbe.

Šest lavova u igri

Hrvatska u osmini finala turnira na Europskim igrama u Krakovu i nastavku borbi u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2024. ima šestero predstavnika: Saru Beram, Marka Čalića, Gabrijela Veočića, Petra Krešimira Kneževića, Nikolinu Ćaćić i Deu Bolanču. Potonje dvije još nisu morale u ring.

U ponedjeljak će u osmini finala nastupiti Beram, Ćaćić, Čalić i Veočić, a u utorak Bolanča i Knežević.