DIJELI SE JOŠ 301 ZLATO / Kineskinji pripala prva zlatna medalja

28.7.2012.
12:46
AP Images

Kineska streljačica 23-godišnja Yi Siling osvojila je prvu, od 302 zlatne medalje koliko će ih biti podijeljeno na olimpijskim igrama u Londonu, pobijedivši u subotu u finalu discipline na 10 m zračne puške sa 502,9 pogođenih krugova.

Srebrna medalja pripala je Poljakinji SylwiiBogackoj koja je imala 502,2 pogođenih krugova, a brončana medalja također Kineskinji YuDan čiji je rezultata iznosio 501,5 krugova.

"Zlatna" iz Pekinga Čehinja Katerina Emmons završila je natjecanje na četvrtom mjestu.

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić nije izborila finale u ovoj disciplini zauzevši 18. mjesto u kvalifikacijama s 395 pogođenih krugova, te tako nije bila u prilici braniti brončanu medalju osvojenu na Igrama u Pekingu prije četiri godine. Od 59 natjecateljica u polufinalu, u finale ih je ušlo samo osam.