POLUFINALE RUKOMETNE LP / Kiel već u finalu

Momčad Nikole Kartabatića slavila je 37-23 nad Loewenom te će uzvrat 20. travnja biti tek formalnost.

26.4.2009.
19:54

Rukometaši Kiela će na uzvrat Lige prvaka protiv putovati s ogromnom prednošću. U prvoj su utakmici u svojoj Sparkaseen Areni protiv Rhein Neckra Loewena slavili s čak 37-23.

Na samom početku utakmice Rhein Neckar je donekle držao priključak, te je tako u 16. minuti Kiel imao tek prednost od tri pogotka (10-7). Ali tada slijedi sjajan period u igri Kiela i serija od 8-0 kojom odlaze na velikih 18-7.

Na poluvremenu je prednost njemačkog prvaka iznosila 12 golova (20-8), a do kraja je ona još i povećana.

Kielovu momčad predvodio je Čeh Filip Jicha s 12 golova (3 iz sedmerca), dok su Nikola Karabatić i Vid Kavtičnik zabili šest. U gostujućim redovima najbolji je bio Poljak Mariusz Jurasik sa osam golova.

Uzvratni dvoboj na rasporedu je 30. travnja.