SLAVLJE U DUBROVNIKU / Jugu osmi naslov prvaka Hrvatske

Jug je u petoj utakmici doigravanja pobijedio Mladost i osvojio osmi put naslov prvaka Hrvatske.

19.6.2010.
17:41

U odlučujućoj petoj finalnoj utakmici doigravanja za naslov prvaka Hrvatske vaterpolisti Juga su u Dubrovniku svladali Mladost sa 14-9 (4-2, 4-3, 3-2, 3-2), i tako sa 3-2 u pobjedama po osmi puta osvojili naslov prvaka Hrvatske.

Vaterpolisti Juga zasluženo su osvojili naslov prvaka Hrvatske, jer su u odlučujućoj utakmici na svom baeznu tijekom cijele utakmice bili bolji od gostiju iz Zagreba. Nakon 2-2 sredinom prve četvrtine Jug je napravio seriju 5-0, pa je sredinom druge četvrtine imao vodstvo 7-2. Tu prednost Jugaši nisu ispuštali, a Mladost je izgubila sve šanse za preokret kad je Muslim početkom treće četvrtine dobio treću isklučujuću osobnu grešku.

U momčadi Juga istaknuo se Bošković sa četiri gola, a odlično je branio Vićan, koji je skupio 9 obrana.

Za Mladost je uspjeh što su uspjeli finalnu seriju dovesti do pete, odlučujuće utakmice, jer Jug ima puno jaču i uigraniju momčad.