PREKID U PRVOJ MINUTI / Izašli na teren i odbili igrati!

Igrači Racinga postrojili su se u vrstu oko kruga sredine igrališta odmah nakon početka utakmice, te su se gostujući nogometaši dodavali na svojoj polovici otprilike jednu minutu prije no što je sudac odlučio prekinuti dvoboj.

30.1.2014.
22:10
YouTube

Uzvratna utakmica četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja u Santanderu između trećeligaša Racinga i Real Sociedada prekinuta je već u prvoj minuti jer su domaći igrači odbili igrati u znak protesta protiv predsjednika Angela Lavina i cjelokupne uprave.

Domaći igrači zaprijetili da neće igrati ukoliko predsjednik i uprava ne odstupe sa svojih pozicija zbog neisplaćenih plaća. Potez momčadi podržali su i navijači.

Racing je do prije dvije godine igrao u primeri, ali nakon što ga je kupio indijski magnat Ahsan Ali Syed zapao u financijske probleme, te iz sezone u sezonu tone u sve niži rang.

Inače, prvi dvoboj Real Sociedad je u San Sebastianu dobio s 3-1, te će u polufinalu igrati protiv Barcelone. Drugi polufinalni par čine madridski klubovi Real i Atletico.