Fenomenalan povratak Karlovića: 'Što osjećam? Samo sreću'

'Što osjećam? Samo sreću.

22.7.2013.
10:09

Prošlog je tjedna, nakon što je dospio do trećeg kola ATP-ova turnira u Newportu, Ivo Karlović rekao da će svaki sljedeći meč koji bude odigrao biti – bonus.

Desetak dana kasnije hrvatski je teniski veteran osvojio svoj peti ATP-turnir u karijeri otišavši do kraja na turniru u Bogoti. U finalu je pobijedio domaćeg predstavnika Alejandra Fallu 6-3, 7-6(4) a da nije dopustio niti jednu break-priliku. Tijekom turnira osvojio je baš svaki od svog 61 servis-gema.

"Što osjećam? Samo sreću. Sreću da sam nakon svih tih ozljeda i bolesti opet sposoban osvojiti turnir", rekao je Karlović novinarima nakon meča dodavši:

"Išla mi je u Bogoti jako dobra moja tipična igra, servis i volej. Bio sam također u finalu smireniji od Alejandra u ključnim trenucima meča."

Karlović je postao 11. tenisač stariji od 30 godina koji je u 2013. osvojio ATP-naslov. Zaradio je pobjedom 115.200$, ali i 250 novih bodova, čime je sa 155. mjesta ATP-ova renkinga skočio u Top 100.

U dva je tjedna popravio svoj plasman na ATP ljestvici za čak osamdeset mjesta i sada je 87. tenisač na svijetu.