LOŠA PREDSTAVA U CHAMONIXU / Ivicu napustila sreća: Opet ostao bez bodova

Najbolji svjetski skijaš, Ivica Kostelić, ostao je u subotu bez bodova nakon spusta koji se vozio za Svjetski kup u Chamonixu, gdje je zauzeo tek 48. mjesto s vremenom 2:06.79 i zaostatkom od 3,54 sekunde za pobjednikom, Kanađaninom Janom Hudecom, dok je Natko Zrnčić-Dim zauzeo 53. mjesto sa zaostatkom od 4,46 sekunde.

4.2.2012.
14:27

Najbolji svjetski skijaš, Ivica Kostelić, ostao je u subotu bez bodova nakon spusta koji se vozio za Svjetski kup u Chamonixu, gdje je zauzeo tek 48. mjesto s vremenom 2:06.79 i zaostatkom od 3,54 sekunde za pobjednikom, Kanađaninom Janom Hudecom (2:03.25), dok je Natko Zrnčić-Dim zauzeo 53. mjesto sa zaostatkom od 4,46 sekunde.

Hudec, kojem je ovo druga pobjeda u Svjetskom kupu, ostavio je iza sebe Austrijanca Romeda Baumanna (2:03.78) i još jednog Kanađanina Erika Guaya (2:03.88).

Treći hrvatski skijaš koji je danas nastupio u spustu, Tin Široki, nije završio utrku.

Što se tiče poretka skijaša u spustu, prvo mjesto drži Švicarac Didier Cuche sa 473 boda, drugi je Austrijanac Klaus Kroell sa 437, a treći Švicarac Beat Feuz, koji je zauzeo četvrto mjesto sa zaostatkom od 75 stotinki za Hudecom, sa 368 bodova.

U ukupnom poretku skijaša nije došlo do promjena, Ivica Kostelić i dalje drži prvu poziciju sa 905 bodova, drugi je Austrijanac Marcel Hirscher, koji danas nije nastupio, sa 825 bodova, dok je trećeplasirani Feuz smanjio razliku i približio se vodećima na 733 boda.

U nedjelju je u Chamonixu na rasporedu superkombinacija u kojoj će nastupiti Kostelić i Zrnčić-Dim.