Hrvatski protivnik / Island bez pobjede odlazi na Svjetsko prvenstvo: Afrička reprezentacija nadoknadila 0:2

Island, hrvatski protivnik u skupini Svjetskog prvenstva, u zadnje četiri utakmice nije pobijedio

8.6.2018.
7:59
Goran Stanzl/PIXSELL

Islanđani su u Reykjaviku dočekali Ganu u zadnjoj pripremnoj utakmici uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo, gdje natjecanje počinje utakmicom protiv Argentine.

Nakon 2:3 poraza od Norveške ovaj su put nagovijestili bolji ishod utakmice nakon što su poveli Gance 2:0 u prvom dijelu. Pogađali su Arnason i Finnbogason. Međutim, u drugom dijelu Gana izjednačuje. Najprije je zabio Kasim u 66. minuti, a zatim i Thomas tri minute prije kraja za konačnih 2:2.

Island nije pobijedio u zadnje četiri utakmice. Uz remi s Ganom, gubili su od Norveške, Perua i Meksika. Zadnju pobjedu ostvarili su još u siječnju, kada su s 4:1 bili bolji od Indonezije.

Hrvatska i Island međusobno će igrati zadnje kolo u skupini D Svjetskog prvenstva. Prije toga Hrvatska će na Nigeriju i Argentinu.