POGOTKOM U SUČEVOJ NADOKNADI /

Iniesta u crno zavio London

To je bio prvi udarac na vrata Chelsea, no dovoljan za 1-1 i finale Barcelone u Ligi prvaka.

6.5.2009.
21:02

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u finale nogometne Lige prvaka nakon što su Londonu odigrali 1:1 protiv Chelsea postigavši pogodak u posljednjoj minuti utakmice.

No, kakva je to utakmica bila, kakav šok za Engleze, poglavito navijače Chelseaja. Engleska momčad bila je apsolutno bolji suparnik. Prekrasnim pogotkom domaćine u vodstvo dovodi Essien već u 9. minuti. Englezi su dominirali, napadali, bili stalna prijetnja Barceloni. Drogba vjerojatno proklinje zlu sudbinu nakon što se nebrojeno puta ispromašivao pred vratima gostuiju.

No, što vrijedi momčadi Guusa Hiddinka sva nadmoć i bolja igra te od 66. minute i igrač više kada je isključen Abidal, kad je Barcelona prvi put zapucala na vrata Čecha u trećoj minuti sučeve nadoknade vremena i postigla pogodak. Stijelac je bio Iniesta.

Sreća i veselje na jednoj, a tuga, depresija, jad i čemer na drugoj strani.

Obzirom da je prva utakmica završila bez pogodaka, Barcelona je zbog pogotka u gostima izborila finale Lige prvaka u kojem će igrati protiv Manchester Uniteda. Rimsko finale igra se 27. svibnja.