SVJETSKA SKUPINA DAVIS CUPA / Hrvatska izborila četvrtfinale

Pobjednički, treći bod Hrvatskoj protiv Čilea donijeli su Marin Čilić i Mario Ančić svladavši u igri parova 3-1 (6-3, 6-3, 3-6, 6-4) Massua i Capdevilleu.

7.3.2009.
16:03

Hrvatska teniska reprezentacija igrat će u četvrtfinalu Svjetske skupine Davisova Cupa. Drugog dana susreta treći, odlučujući bod  Hrvatskoj su priskrbili u igri parova Marin Čilić i Mario Ančić, svladavši 3-1 (6-3, 6-3, 3-6, 6-4)  čileansku kombinaciju Nicolas Massu-Paul Capdeville.

Prva dva seta naš par je dobio rutinirano, a kad su napravili break za 1-0 na početku trećeg činilo se da će ubrzo uslijediti kraj i slavlje naše reprezentacije. No, tako nisu mislili Čileanci koji rade tri breaka i osvajaju set 6-3.

To nije obeshrabrilo naše tenisače. Priliku su iskoristili u 10 gemu na servis Capdevillea. Četvrta meč lopta bila je sretna za Hrvatsku koja je tako izborila prolaz u četvrtfinale, gdje će igrati protiv boljeg iz meča SAD - Švicarska. Prođu li Amerikanci, Hrvatska će biti domaćin tog dvoboja.

Preostala dva meča u nedjelju bit će revijalna.