kvalifikacije za a1 ligu / Funcuti napravili sjajnu atmosferu, Solaris i Partizan remizirali u prvoj utakmici

Šibenčani su promašili dva kaznena udarca i na kraju ostali bez željene prednosti

23.3.2019.
9:22
Šibenski portal/Milan Balaban

Pred punim tribinama bazena u Crnici, u vrućoj, bučnoj atmosferi koju su kreirali Funcuti, vaterpolisti Solarisa i Partizana odigrali su u petak prvu kvalifikacijsku utakmicu za plasman u A1 Regionalnu ligu. Završila je bez pobjednika, 9:9, pa se tako nije ostvarila želja Šibenčana da na uzvrat putuju s bilo kakvom prednošću.

Dakle, sve karte su i dalje otvorene, a tko će sljedeće sezone igrati u elitnom regionalnom rangu, saznat ćemo 30. ožujka, nakon uzvratne utakmice u Beogradu. Podsjećamo, igra se na gol razliku, a u slučaju da opet bude neriješeno pucaju se peterci.

Kao što pokazuje rezultat, bila je to izjednačena utakmica. Pa je tako prva četvrtina završila 3:3, da bi na polovici utakmice Sunčani ipak imali minimalnu prednost (5:4).

Treća dionica pripala je gostima, pa se u odlučujućih osam minuta ušlo rezultatom 7:7. U toj zadnjoj četvrtini obje su momčadi zabile po dva gola, za konačnih 9:9, a posebno na kraju boli što domaći nisu iskoristili oba kaznena udarca.

Što se tiče strijelaca, po dva gola za domaćina zabili su Kreković i Koprčina, a kod gostiju Kasum i Radanović.