NOVI EUROPSKI PRVACI / Francuzi u finalu demolirali domaćine!

Francuzima je to treća europska titula nakon što su slavili 2010. i 2006. godine. U svojoj riznici trofeja imaju i dvije zlatne olimpijske medalje, te četiri svjetske titule. Dancima je ovo prvo srebro nakon dvije titule prvaka (2012, 2008) i tri bronce.

26.1.2014.
19:30
EHF

HERNING - Rukometaši Francuske osvojili su naslov europskih prvaka nakon što su u finalnom susretu EP-a u Herningu pred 14.000 gledatelja deklasirali domaćina prvenstva Dansku 41-32 (23-16).

Francuzima je to treća europska titula nakon što su slavili 2010. i 2006. godine. U svojoj riznici trofeja imaju i dvije zlatne olimpijske medalje, te četiri svjetske titule. Dancima je ovo prvo srebro nakon dvije titule prvaka (2012, 2008) i tri bronce. Zanimljivo, bio je ovo drugi uzastopni uvjerljivi danski poraz u finalima velikih natjecanja. U finalu SP-a 2013. izgubili su od Španjolske čak 16 razlike (19-35), a sada od Francuske devet razlike.

Francuzi su odigrali savršenu utakmicu u kojoj su već nakon 20 minuta igre imali deset golova viška (17-7). U nastavku susreta odabranici izbornika ClaudeaOneste rutinski su održavali veliku prednost. Sa ukupno 73 gola bilo je to najefikasnije finale u povijesti europskih prvenstava. Ujedno i najveća pobjeda u finalima nakon švedskog trijumfa protiv Rusije 1994. godine (34-21).

Najefikasniji igrači u francuskim redovima bili su MichaelGuigou sa 10 golova, ValentinPorte s devet, DanielNarcisse sa šest, te najbolji igrač EP-a NikolaKarabatić s pet golova, dok je ThierryOmeyer sakupio 12 obrana. Dance su predvodili MikkelHansen s devet, te Hans Lindberg sa šest golova.