OPET PRIGOVARA / Pique se pobunio nakon ispadanja s Eura; 'Ovo nije bilo pošteno...'

Španjolska je u utorak ispala s ovogodišnjeg Europskog prvenstva

7.7.2021.
11:34

Talijanska nogometna reprezentacija postala prvi finalist ovogodišnjeg EURA, nakon što je u polufinalu na Wembleyu boljim izvođenjem 11-eraca sa 5-3 (1-1, 0-0) svladala Španjolsku.

OLMO ZALUDIO ŠPANJOLCE /

Nakon poraza odali veliko priznanje bivšem dinamovcu; 'On će nam u budućnosti biti ključni igrač...'

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1. Vodeći pogodak za Italiju postigao je Federico Chiesa u 60. minuti, a izjednačio je Alvaro Morata u 80. minuti na asistenciju Danija Olma. U produžetku nije bilo pogodaka.

Unai Simon je u prvoj seriji jedanaesteraca obranio udarac Locatelliju, a Dani Olmo je prebacio vrata. U drugoj seriji je Belotti donio prednost Italiji, a Moreno izjednačio. Italiji je u trećoj seriji novo vodstvo donio Bonucci, a Thiago Alcantara je pogodio za 2-2. Za vodstvo Talijana 3-2 pogodio je Bernardeschi, a Moratin udarac obranio je Donnarumma. Pobjedu Talijanima donio je Jorginho

Nakon utakmice oglasio se legendarni španjolski branič Gerard Pique koji smatra da su Španjolci bili u lošijoj poziciji jer su drugi izvodili udace s bijele točke.

Želi promjenu

"Nije slučajnost da su na velikim natjecanjima koja su u tijeku u četiri raspucavanja jedanaesteraca pobijedile reprezentacije koje su prve pucale. Statistika kaže da one imaju više mogućnosti i na turniru poput ovoga to nije pošteno jer ekipa koja jedanaesterce izvodi druga, puca s hendikepom", objasnio je Pique pa zaključio:

"Mislim da bi najbolji format bio ABBAABBAAB. Tako bi se momčadi mijenjale na način koji nije tako emocionalno težak za one koji promaše."