SENZACIJA NA EURU / Fantastična Mađarska otkinula bod moćnim Francuzima. Svjetski prvaci promašivali nemoguće

Vode Francuzi s četiri boda, Portugal ima 3, Mađarska jedan, a Njemačka je bez bodova

19.6.2021.
17:02

U utakmici 2. kola F skupine EURA nogometaši Mađarske su su napravili iznenađenje odigravši u Budimpešti 1-1 (1-0) sa svjetskim prvacima Francuzima.

Mađari su senzacionalno poveli pogotkom Attile Fiole (45+2), a izjednačio je Antoine Griezamnn (66). Dvoboj je odigran pred maksimalnih 67.000 gledatelja na stadionu Ferenc Puškaš.

Vode Francuzi s četiri boda, Portugal ima 3, Mađarska jedan, a Njemačka je bez bodova. Kasnije u ovoj skupini igraju Njemačka i Portugal.

UŽIVO

2. kolo Europskog prvenstva, skupina F

MAĐARSKA - FRANCUSKA 1:1 (Fiola 45+2')

MAĐARSKA: Gulacsi - Botka, Orban, At. Szalai - Schafer, Nego, Kleinheilser, Fiola - Nagy - Sallai, Ad. Szalai

FRANCUSKA: Lloris - Pavard, Varane, Kimpembe, Digne - Pogba, Kante, Rabiot - Griezmann - Mbappe, Benzema

----------------

Kraj utakmice! Mađarska je senzacionalno otkinula uzela bod favoritima Eura, Francuzima. Povijesni je ovo bod.

90' - Četiri minute nadoknade.

82' - Gulacsi je heroj današnje utakmice, sada je opet skinuo odličnu šansu Mbappeu, a nedugo nakon toga i Tolissou.

78' - Mađari su se malo konsolidirali, čak i zaprijetili, ali Francuzi i dalje dominiraju. No, pogodaka nema.

70' - Cooling break.

65' - GOL! Griezmann je zabio nakon sjajnog prodora Mbappea u kazneni prostor i katastrofalne pogreške u obrani Mađara.

51' - Francuska je u nastavku krenula jako ofenzivno. Brzo traže priliku za izjednačenje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

------------

U prvom poluvremenu Francuska je dominirala, ali je promašivala nemoguće i to joj se na koncu obilo o glavu. U samom sutonu prvog dijela Mađarska je povela nakon kontre koju je završio Fiola. Sallai raznio Varanea u duelu i dao za Fiolu je onda u solo prodoru došao do kaznenog prostora Llorisa i zabio u prvi kut.

31' - Francuzi promašuju nemoguće. Mbappe je dao za Benzemu, a ovaj s deset metara šutira pored gola.

17' - Digne je ubacio, Mbappe skočio i pucao kraj gola.

14' - Griezmman je promašio zicera. Benzema je pucao prvi, zatim se odbila lopta do Griezmanna koji je pucao ravno u vratara.

10' - Francuska igra zaista sjajno.

1' - Počela je utakmica.