UKRAJINA : ŠVEDSKA 2 - 1 / Ukrajina u 121. minuti srušila Švedsku i zakazala četvrtfinale s prvim favoritom Eura

Tekstualni prijenos UŽIVO utakmice između Švedske i Ukrajine u osmini finala Europskog prvenstva mogli ste pratiti na portalu Net.hr

29.6.2021.
23:36

U posljednjem susretu osmine finala EURO 2020. nogometna reprezentacija Ukrajine je u Glasgowu nakon produžetaka pobijedila Švedsku sa 2-1.

ENGLEZI U ČETVRTFINALU EURA, ELF PAO NA WEMBLEYU /

Engleska gori; Sterling probio Nijemce, Kane im ‘ubio’ svaku nadu

Ukrajina je povela u 27. minuti golom Oleksandra Zinčenka, a izjednačio je Emil Forsberg u 43. minuti svojim četvrtim golom na ovom prvenstvu.

Ukrajina je u 55. minuti bila korak do novog vodstva, no Sidorčuk je pogodio stativu. Samo minutu kasnije okvir gola je na suprotnoj strani pogodio i Forsberg. Sjajni švedski veznjak pogodio je vratnicu i u 69. minuti.

Drama u produžecima

Kako više nije bilo golova susret je ušao u produžetka, a u 99. minuti Švedska je ostala s igračem manje. Danielson je prvo dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Besedinom, no glavni sudac Orsato je pogledao snimku i dao crveni karton švedskom braniču.

Kada se već činilo kako ćemo gledati izvođenje jedanaesteraca Ukrajina je zabila za 2-1. Zinčenko je sjajno ubacio, a Davbik glavom zabio za pobjedu.

Čeka ih prvi favorit

Ukrajina je u svom trećem nastupu na europskim prvenstvima prvi put prošla skupinu, a sada je otišla i korak dalje.

Ukrajina će u četvrtfinalu igrati protiv Engleske koja je golovima Raheema Sterlinga (75) i Harryja Kanea (86) porazila Njemačku sa 2-0.

Utakmica je na rasporedu 3. srpnja u Rimu.

Europsko prvenstvo u nogometu, osmina finala

Glasgow, Hampden Park

Švedska - Ukrajina 1:1 (Forsberg 44'; Zinčenko 27', Dovbik 121')

Švedska: Olsen, Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson, Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg, Isak, Kuluševski

Ukrajina: Buščan, Karavaev, Zabarnij, Matvijenko, Krivcov, Zinčenko Sidorčuk, Stepanenko, Šaparenko, Jarmolenko, Jaremčuk

115+7' Gotova je utakmica, Ukrajina je pobijedila 2:1 i prošla u četvrtfinale Eura!

115'+6' GOOOOL Dovbik pogađa za 2:1!

115'+1' Malinovski puca iz voleja s 12 metara, ali ne pogađa okvir gola.

113' Karavaev puca nakon dobre akcije, švedski braniči blokiraju.

109' Ukrajinci su uraganski ušli u drugi prodžetak, izgleda da će pokušati s igračem više riješiti utakmicu i izbjeći raspucavanje jedanaesteraca.

106' Počeo je drugi produžetak.

105'+3' Gotov je prvi produžetak.

Start Danielsona na Besedinu za crveni karton

99' CRVENI KARTON Šveđani su ostali s desetoricom, Danielson je isključen zbog grubog starta na Besedinu. Prvo je sudac Orsato Dalielsenu dao žuti karton, no nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke promijenio je odluku i isključio švedskog reprezentativca.

97' Trostruka zamjena u Švedskoj. Kuluševski, Isak i Larsson su izašli iz igre, a ušli su Quaison, Berg i Claesson.

91' Počeo je prvi produžetak.

90'+2' Gotov je reguarni dio utakmice, igrat će se produžeci u Glasgowu.

90' Sjajan prodor Kuluševskog, nakon kojega je pucao iskosa s pet metara, ali ukrajinski branič blokira njegov šut.

Švedska - Ukrajina

86' Pao je tempo utakmice u Glasgowu, čini se kako obje momčadi čekaju produžetke.

75' Šveđani su u velikoj ofenzivi, Ukrajinci se sve teže nose s njihovim pritiskom.

67' Ponovno se trese okvir ukrajinskog gola. Forsberg je pucao s 18 metara, ali njegov udarac odsjeo je na gredi.

66' Opasan pokušaj Šveđane, Kuluševski je prošao s desne strane u ukrajinski šenaesterac, namjestio se na lijevu nogu i opasno pucao, a Buščan to atraktivno brani.

55' Vratnica na drugoj strani. Forsberg je pucao s ruba šesnaesterca i pogodio okvir gola.

54' Ukrajici su zatresli vratnicu. Jarmolenko je poslao povratnu loptu do Sidorčuka, a njegov udarac pogađa okvir gola.

49' Prvi opasniji pkušaj u nastavku. Jarmolenko je prošo po desnom boku i ubacio prema Jaremčuku, ali švedki branič praovremeno loptu izbija u aut.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Bez promjena u obje ekipe.

45' + 2' Gotovo je prvo poluvrijeme. Švedska - Ukrajina 1:1.

44' GOOOL Švedska je izjednačila! Forsberg je pucao s dvadesetak metara, a njegov šut na putu do mreže udara Zabarnija mijenja smjer i vara Buščana.

40' Šveđani su jako pritisnuli Ukrajince u posljednjih desetak minuta, ali nikako ne uspijevaju probiti njihov čvrsti blok.

31' Šveđani odmah pokušavaju uzvratiti. Larsson je umjesto ubačaja iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti pucao, ali Buščan uspijeva to izaciti u korner.

27' GOOOL Zinčenko je pogodio za 1:0 snažnim udarcem nakon krasnog dodavanja Jarmolenka.

16' Brza akcija Šveđana, Kulušrvski je s desne strane uputio centaršut prema Forsbergu, ali onne uspijeva dobro zahvatiti loptu glavom.

11' Velika prilika za Ukrajinu. Nakon lijepe kombinacije Jaremčuk je pucao s desetak metara, a Olsen sjajno brani njeov udarac.

4' Bez zanimljivosti na samom početku susreta, još čekamo prvu pravu prijetnju s bilo koje strane.

1' Utakmica je počela.

_____________________________________________________________________________________________________

U drugoj utakmici osmine finala Europskog prvenstva u utorak sastat će se Švedska i Ukrajina, a pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati sa Češkom.

Šveđani su plasman u odminu finala izborili zahvaljujući osvajanju skupine E, u kojoj je igrala sa Španjolskom, Slovačkom i Poljskom. Ukrajinci su u prvoj fazi natjecanja bili trećeplasirani u skupini C, iza Nizozemske i Austrije, a ispred posljednje Makedonije.

"Ovo je sjajan osjećaj. Uspjeli smo osvojiti prvo mjesto u skupini i na Svjetskom prvenstvu, a sada smo to ponovili i na EURU. Stvorili smo situaciju u kojoj možemo ostvariti odličan rezultat, ali svoje prilike moraš i iskoristiti. Moji igrači su ratnici; oni su fantastični, žrtvuju se jedni za druge i čitava momčad zaslužuje pohvalu. Mislim kako svi naši protivnici smatraju da smo momčad protiv koje je teško igrati, a tako bi i trebalo biti", rekao je švedski izbornik  Janne Andersson nakon osvajanja skupine.