ENGLEZI U ČETVRTFINALU EURA, ELF PAO NA WEMBLEYU / Engleska gori; Sterling probio Nijemce, Kane im ‘ubio’ svaku nadu

Tekstualni prijenos utakmice između Engleske i Njemačke mogli ste pratiti na portalu Net.hr

29.6.2021.
17:00

Nogometna reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale europskog prvenstva nakon što je u Londonu pred 40.000 gledatelja pobijedila Njemačku sa 2-0.

STIGLE NOVE PROGNOZE /

Evo tko je sada prvi favorit za osvajanje Eura nakon ispadanja Francuske, Portugala i Hrvatske

Domaćin je poveo u 75. minuti golom Raheema Sterlinga kojem je to bio treći gol na prvenstvu, a pobjedu Engleza potvrdio je Harry Kane golom u 86. minuti.

Najbolju priliku za izjednačenje Njemačka je imala u 81. minuti kada je Thomas Muller pobjegao engleskoj obrani, izašao sam ispred Jordana Pickforda, ali je pucao pokraj gola.

Povijesna pobjeda

Bila je to prva pobjeda "Gordog Albiona" protiv "Efa" na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta, te prva pobjeda u fazi na ispadanje na europskim prvenstvima nakon 1996. kada su dogurali do polufinala.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Švedske i Ukrajine.

Flick odlazi

Nakon što je na posljednja dva EP-a stigla do polufinala, a 2008. bila druga, Njemačka se ovog puta oprašta već u osmini finala.

Bila je to i posljednja utakmica Joachima Loewa na klupi "Elfa" jer će ga nakon ovog EURO-a naslijediti Hansi Flick.

Loew je vodio njemačku vrstu od 2006. godine osvojivši svjetski naslov 2014. godine, te treće mjesto 2010. godine.

Europsko prvenstvo u nogometu, osmina finala

Stadion Wembley, London

Engleska - Njemačka 2:0 (Sterling 76', Kane 86')

Engleska: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Trippier, Phillips, Rice, Shaw, Saka, Kane, Sterling

Njemačka: Neuer, Ginter, Hummels, Rüdiger, Kimmich, Kroos, Goretzka, Gosens, Havertz, Müller, Werner

90'+4' Gotova je utakmica, Engleska je u četvrtfinalu Europskog prvenstva!

89' Njemački nogometaši izledaju potpuno šokirano nakon drugog gola. Englezi su 'stali na loptu' i mirno čekaju kraj ovog dvoboja.

86' GOOOL Engleska vodi 2:0! Kane je zabio sa šest metara poslije brze akcije i ubacivanja Grealisha.

80' Što su sada Nijemci promašili... Muller je išao sam prema Pickfordu, ali s ruba šesnaesterca puca pored gola. Dugo bi Nijemci mogli žaliti za ovom šansom.

75' GOOOL Engleska vodi 1:0 Sterling je pogodio sa šest metara nakon ubačaja Shawa. Potpuno su izigrali Englezi sada njemačku obranu.

74' Puno je nezanimljivije drugo poluvrijeme od prvoga, čini se kako obje ekipe čekaju produžetke.

72' Gosens je dobio žuti zbog prekršaja na Tripperu.

67' Gnabry ulazi umjesto Wernera, a Grealish umjesto Sake.

66' Mirno se igra u Londonu sada, izbornici pripremaju prve zamjene.

57' Drugo poluvrijeme, barem zasada, potpuno pripada nijemcima. Werner je sada bio u prodoru, no zaustavlja ga Stones prije nego što je uspio stići u 'opasnu' zonu.

Engleska - Njemačka

53' Nova prijetnja Njemačke, ali ovaj put puno manje opasna. Nakon centaršuta Gosens puca glavom, ali Pickford to bez poteškoća boksa.

49' Pickford opet spašava Engleze. Havertz je snažno pucao s ruba šesnaesterca, a engleski golman sjajno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

__________________________________________________________________________________

45'+2' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Ogromna šansa za Engleze, odbijena lopta odbija se do Kanea koji je bio na manje od pet metara od gola Njemačke, ali Hummels u posljednji trnutak izbija. Mogao je ovdje Kane bolje reagirati.

Engleska i Njemačka u utorak na Wembleyu u Londonu igraju utakmicu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva.

45' Phillips je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja nad Kroosom.

44' Ubačaj iz slobodnog udarca prema Kaneu u njemačkom kaznenom prostoru, ali Hummels stiže prvi do lopte i otkalnja opasnost.

42' Smirila se igra na Wembleyu u završnici poluvremena, niti jedna momčad očito ne želi previše riskirati prije odmora.

38' Havertz je bio u naletu prema engleskom golu, ali Stones u zadnji tren izbija loptu.

32' Druga velika šansa za Nijemce u istoj minuti. Pickford je sjajno obranio udarac Wernera koji se sjurio u šesnaesterac i pucao sa šest metara.

32' mogli su sada Nijemci šokirati Wembley. Kimmich je ubacio, a do lopte su u šesnaestercu pokušali stići Goretzka i Muller, ali ostali su 'prekratki'.

Maguire puca prema golu

27' Trippier je prošao po desnom boku i ubacio, a Maguire je pucao glavom sa šest metara, ali to ide visoko iznad gola.

22' Englezi su sada zagospodarili terenom i sve više stišću Nijemce.

16' Najopasniji pokušaj Engleza do sada. Sterling je prošao čuvare i pucao s dvadesetak metara, ali Neuer sjajno brani.

14' Gužva pred njemačkim golom nakon ubacivanja iz slobodnog udarca s tridesetak metara, ali nije bilo opasnog udarca prema golu.

10' Pucao je Havertz nakon dva kratka dodavavnja, ali Englezi blokiraju njegov šut. Bespotrebno su Nijemci zakomplicirali i upropastili veliku priliku.

8' Nijemci će imati veliku priliku. Rice je na 17 metara od svojeg gola srušio Goretzku. Njemačka će imati slobodni udarac na sjajnoj poziciji, a Rice je dobio žuti karton.

4' Prvi udarac Nijemaca u okvir gola. Pucao je Goretzka s dvadesetak metara, ali to nije bilo pretjerano opasno i Pickford sigurno lovi loptu.

2' Ludnica na dobro ispunjenom Wembleyu, navijači su stvorili sjajnu atmosferu.

Engleski navijači

1' Počeo je okršaj Engleske i Njemačke na Wembleyu.

_____________________________________________________________

Engleski navijači uoči utakmice s Njemačkom

17.00 U Londonu vlada luda atmosfera uoči okršaja s Nijemcima, ulice su prepune navijača. Na stadionu će biti oko 43 tisuće navijača.

16.55 Stigli su sastavi, pogledajte koje će igrače od prve minute na teren poslati Southgate i Low. U prvih 11 engleske reprezentacije nema Phila Fodena, Jacka Grealisha i Masona Mounta, za koje se pretpostavljalo da će startati. Jedino iznenađenje u Njemačkoj je izostanak Sergea Gnabryja koji će susret početi na klupi.

________________________________________________________

U utorak će se u jednoj od najiščekivanijih utakmica na Euopskom prvenstvu za mjesto u četvrtfinalu boriti reprezentacije Engleske i Njemačke.

Engleska je osminu finala izborila zahvaljujući pobjedama protiv Hrvatske i Češke i remiju sa Škotskom u skupini, dok su Nijemci u "knock-out" fazu stigli iz "skipine smrti" zahvaljujući dramatičnom remiju s Mađarima u posljednjem kolu.

Njemačka i Engleska posljednji su se put na velikom natjecanju susreli 2010. godine na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi u osmini finala, a Njemačka je tada slavila s uvjerljivih 4:1. Uz to, Nijemci su Englezima zadali jedan od najbolnijih poraza u povijesti, kada su u polufinalu Eura 1996. na starom Wembleyu nakon penala slavili 6:5.

"Igrati protiv Engleske na Wembleyju je vrhunac i mi ćemo biti potpuno drugačija momčad, to vam obećavam", kazao je nakon plasmana u osminu finala njemački izbornik Joachim Low koji po završetku EURA napušta dužnost izbornika nakon 15 godina.