ENGLEZI U EKSTAZI / Nakon plasmana u četvrtfinale svi vjeruju u jednu stvar; 'Konačno smo samljeli Nijemce, promarširali smo u četvrtfinale...'

Engleska je na ovogodišnjem Euru prvi put pobijedila Nijemce na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta

29.6.2021.
20:33

Nogometna reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale europskog prvenstva nakon što je u Londonu pobijedila Njemačku sa 2-0 (0-0).

ENGLEZI U ČETVRTFINALU EURA, ELF PAO NA WEMBLEYU /

Engleska gori; Sterling probio Nijemce, Kane im ‘ubio’ svaku nadu

Domaćin je poveo u 75. minuti golom Raheema Sterlinga kojem je to bio treći gol na prvenstvu, a pobjedu Engleza potvrdio je Harry Kane golom u 86. minuti. Bila je to prva pobjeda "Gordog Albiona" protiv "Efa" na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta.

Bila je to prva pobjeda "Gordog Albiona" protiv "Efa" na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta, te prva pobjeda u fazi na ispadanje na europskim prvenstvima nakon 1996. kada su dogurali do polufinala.

Nijemci

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Švedske i Ukrajine.

Nakon što je na posljednja dva EP-a stigla do polufinala, a 2008. bila druga, Njemačka se ovog puta oprašta već u osmini finala.

Hoće li se vratiti 'kući'?

U Engleskoj je nakon pobjede nad ljutim rivalom zavladala sveopća euforija, o čemu najbolje svjedoči pisanje njihovih medija.

"Ushićena Engleska pobijedila je Njemačku na razularenom Wembleyu", piše ugledni BBC.

"Hoćw li se sada konačno vratiti kući? Princ George je gledao kako je Engleska samljela Njemačku, Sterling i Kane odveli Englesku u četvrtfinale Eura", naslov je na Daily Mailu, a The Sun piše:

"Vraća se kući, Engleska konačno pobijedila Njemačku 2:0, promaršiali smo u četvrtfinale."